Connect with us

Sport

Chłopiec aresztowany w Polsce Wysokie zagrożenie bombowe | Wiadomości, sport, praca

Published

on

POLSKA — Chłopiec został aresztowany we wtorek po południu w związku z poranną groźbą bomby w liceum Poland Seminary.

Szef polskiej policji Greg Wilson powiedział, że chłopiec został aresztowany o 14:45 i został oskarżony o podżeganie do paniki, co jest przestępstwem czwartego stopnia. Powiedział, że chłopiec jest przetrzymywany w Centrum Sprawiedliwości dla Nieletnich Mahoning County i ma stawić się dziś w sądzie.

Policja i FBI pracowały razem, aby ustalić, kto był odpowiedzialny za zagrożenie, powiedział Wilson.

Poland Seminary High School zamknięto we wtorek rano po otrzymaniu e-maila z groźbami o możliwej bombie w budynku około 8:30.

Zgodnie z oświadczeniem okręgu szkolnego skontaktowano się z władzami i natychmiast zareagowały na groźbę. O 9:10 wszystkich 824 uczniów zostało przeniesionych na polski stadion piłkarski.

Policja przeprowadziła gruntowne przeszukanie kampusu i powiedziała personelowi, że można bezpiecznie ponownie wejść do budynku około 11:15

„Chociaż było to poważne zakłócenie, nie mogłem być bardziej dumny ze studentów, naszych pracowników i wszystkich zaangażowanych osób oraz sposobu, w jaki zadbali o siebie dzisiaj” – powiedział dyrektor Craig Hockenberry w oświadczeniu pisemnym. „Zagrożenia wobec szkół to bardzo poważne przestępstwa. Są też bardzo skomplikowane i powodują sporo zamieszania. Dlatego tak bardzo doceniamy wszystkich za ich cierpliwość i zrozumienie, gdy uczymy się i rozwijamy od każdego z nich”.

Dodał, że bezpieczeństwo jest najwyższym priorytetem dzielnicy i dzielnica będzie nadal komunikować się ze społecznością, dopóki sprawa nie zostanie rozwiązana.

[email protected]

Dzisiejsze najświeższe wiadomości i nie tylko w Twojej skrzynce odbiorczejREAD  Polska zdobywa 2 złote medale FISU w Łyżwiarstwie Szybkim | Sporty
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.