Connect with us

Świat

Chiny zakazują BBC po wstrząsającym doniesieniu o okrucieństwach wobec Ujgurów

Published

on

Plik Rząd chiński Nadawca ogłosił w piątek, że zakazuje BBC nadawania w tym kraju, zarzucając, że brytyjski nadawca naruszył chińską „jedność”, informując o okrucieństwach tego kraju wobec mniejszości etnicznych.

W raporcie kontrolowanego przez państwo Czasy globalneBBC została oskarżona o złożenie stronniczego raportu o systematycznym gwałcie i torturowaniu Ujgurów w Xinjiangu. W oświadczeniu krajowej administracji radiowo-telewizyjnej BBC została oskarżona o złamanie obowiązku „rzetelnego” informowania i niszczenie „chińskiej jedności etnicznej”.

BBC opublikowało Przerażający raport z 2 lutego dotyczący masowych gwałtów, wykorzystywania seksualnego i torturowania muzułmanów ujgurskich w chińskich ośrodkach zatrzymań. Stany Zjednoczone formalnie oskarżony Ludobójstwo w Chinach w zeszłym miesiącu z powodu czystek etnicznych przeciwko Ujgurom, które obejmują obozy pracy, przymusowe aborcje i sterylizacje.

KIM JEST CHIŃSKA REAKCJA WYZWALAJĄCA SONDY CORONAVIRUS?

Wygnanie BBC z Chin było również postrzegane jako odwet po tym, jak brytyjski regulator mediów cofnął w zeszłym tygodniu swoją licencję kierowanej przez Partię Komunistyczną China Global Television Network.

BBC już było mocno ocenzurowane w Chinach, ale był dostępny za pośrednictwem usług satelitarnych w hotelach i niektórych budynkach mieszkalnych.

Pisarz Gordon Chang powiedział Fox News, że decyzja rządu była prawdopodobnie „najmniej zaskakującą wiadomością dekady” i powiedział, że posłuży jedynie do odcięcia Chinom większej części świata.

„Jesteśmy rozczarowani, że chińskie władze zdecydowały się na taki kierunek działań” – oświadczył zespół prasowy BBC News. „BBC jest najbardziej zaufanym międzynarodowym nadawcą wiadomości na świecie i publikuje uczciwe, bezstronne i nieustraszone historie z całego świata”.

Brytyjski minister spraw zagranicznych Dominic Raab również pobił Chiny w tej decyzji, ujawniając drakońskie ograniczenia wolności prasy i mówiąc, że jeszcze bardziej zaszkodziłoby to ich globalnej reputacji.

BIDEN DODGES PYTANIE DOTYCZĄCE KARY CHINY ZA POSTĘPOWANIE Z PANDEMIĄ KORONAWIRUSA

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

READ  Papież mówi o tajnej „misji pokojowej”, pomocy dzieciom na Ukrainie

BBC odniosła się również krytycznie do chińskiego postępowania w przypadku pandemii koronawirusa, która rozpoczęła się w chińskim mieście Wuhan. Tuszowanie pandemii przez rząd w ciągu pierwszych kilku tygodni znacząco przyczyniło się do jej niszczycielskiego rozprzestrzenienia się na całym świecie, zarażając i zabijając miliony.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *