Connect with us

Zabawa

Chilijski filmowiec Nicolás López został skazany na pięć lat więzienia za wykorzystywanie seksualne

Published

on

W jednym z pierwszych głośnych przypadków napaści na tle seksualnym w Ameryce Łacińskiej po rozliczeniu #MeToo chilijski reżyser Nicolás López, najbardziej znany ze swoich sprośnych hitów kasowych Sin Filtro, No Estoy Loca i trylogii Que Pena, został oskarżony o dwa skazany na pięć lat i jeden dzień więzienia za wykorzystywanie seksualne.

Zarzuty przeciwko Lópezowi pojawiły się po raz pierwszy w 2018 roku, kiedy kilka aktorek zgłosiło się, by oskarżyć go o gwałt i wykorzystywanie seksualne. Sąd oddalił zarzut gwałtu, ale uznał Lópeza winnym tego ostatniego zarzutu.

Więcej różnorodności

Lópezowi zakazano również zbliżania się do swoich oskarżycieli i na stałe zabroniono mu kandydowania na urząd publiczny. Oczekuje się, że odwoła się 20 maja.

W ciągu ostatnich pięciu lat firma produkcyjna Lópeza, Sobras, zaprzestała działalności i produkcji treści.

Netflix, który w przeszłości udzielił licencji na kilka filmów Lópeza i miał umowę na jeden ze swoich nowych projektów, wystawił na próbę współpracę z filmowcem.

Co najmniej osiem aktorek i modelek, w tym Josefina Montané, Lucy Cominetti, Daniela Ginestar, Andrea Velasco i María Vidaurre, postawiło Lópezowi potępiające zarzuty o molestowanie seksualne.

W swoim poście na Instagramie López powiedział: „Nie rozumiem, co się dzieje, ani przerwy w moich latach zaufania i relacji uczuciowych. Jeśli czasami byłem źle rozumiany, przepraszam. Ale nie jestem ani prześladowcą, ani oprawcą”.

López opublikował również film na YouTube, w którym poinformował, że postanowił zrezygnować z firmy Sobras, aby kontrowersje nie wpłynęły na jego partnerów i pracowników.

Jak na ironię, niektóre filmy Lópeza na Netflix, „No Filter” („Sin Filtro”) i „I’m Not Crazy” („No Estoy Loca”), opowiadają o kobietach i ich prawie do wyrażania swoich opinii. Oba były częścią zaplanowanej przez niego trylogii skoncentrowanej na femme.

READ  Horoskop dzienny na niedzielę 6 września 2020 r. Wróżenie na dziś dla Barana, Byka, Bliźnięta, Raka, Lwa, Panny, Wagi, Skorpiona, Ryb, Wodnika

I’m Not Crazy to trzeci z rzędu film Lópeza, który zadebiutował na pierwszym miejscu w Chile w styczniu 2018 roku, wyprzedzając międzynarodowe hity, takie jak Wonder Woman, Justice League i Coco w ich debiutanckie weekendy. Współfinansowany przez Netflix, No Filter został przerobiony między innymi w Meksyku, Hiszpanii i Argentynie.

López współpracował także z liderem gatunku Eli Roth przy wielu filmach, w tym Aftershock, The Green Inferno i Puk, puk.

Adwokat Juan Pablo Hermosilla, reprezentujący niektóre kobiety, powiedział następnie: „To sprawa, która odbije się echem, ponieważ mamy reżysera, który pracuje w Stanach Zjednoczonych i produkuje na rynek północnoamerykański, więc nie tylko będziemy stosować chilijski”. Normy prawne, ale także północnoamerykańskie. Z tego powodu Netflix i wszystkie inne firmy obecne w USA znajdują się w skomplikowanej sytuacji: nie mogą sponsorować ani wspierać aktów nadużyć lub złego traktowania artystów”.

Najlepsza odmiana

Zapisać się do Biuletyn Różnorodności. Aby otrzymywać najnowsze wiadomości, śledź nas Facebook, Świergotoraz Instagram.

Kliknij tutaj, aby przeczytać cały artykuł.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.