Chennai Open: Magda Linette i Katie Swann awansowały do ​​ćwierćfinału | wiadomości tenisowe

Chennai Open: Magda Linette i Katie Swann awansowały do ​​ćwierćfinału |  wiadomości tenisowe

Zajmująca trzecie miejsce Magda Linette z Polski pokonała Rosjankę Oksanę Selekhmetevą 6:2, 6:0 i awansowała do ostatniej ósemki turnieju tenisowego Chennai Open WTA 250 w czwartek.

Do Linette dołączyła w ćwierćfinale Brytyjka Katie Swann, która wygrała 7:6 (5), 6:2 nad gigantyczną zabójczynią Anastasią Gasanovą.

Swann pokonał rywalkę z Rosji, która dała jej wszystko w pierwszym secie, mimo kontuzji.

Linette zmierzy się z Kanadyjką Rebeccą Marino, która zajęła siódme miejsce, w ostatniej ósemce w piątek.

Nadia Podoroska z Argentyny pokonała czwartego rozstawionego Tatjanę Marię w zaciętym trójkącie. Podoroska wygrała 3-6, 6-2, 7-6 (6) w dwie godziny i 46 minut.

Podoroska dobrze poradziła sobie w rajdzie po tym, jak na początku tego roku została pokonana w pierwszym secie z Marią, półfinalistką Wimbledonu.

Maria, która w swoim pierwszym meczu pokonała indyjską Ankitę Rainę nr 1, utrzymała dobrą formę i wyglądała na wygraną i miejsce w ostatniej ósemce. Jednak Argentyńczyk wydawał się mieć inne pomysły.

Decydujący set był w kółko o zmiennej sile i Podoroska utrzymywał prowadzenie 6-5 i wywierał presję na doświadczonego Niemca.

Jednak Maria zatrzymała się, aby wsunąć go do łamacza remisów. I objęła prowadzenie 5-1, zanim Argentynka ponownie uderzyła i pokonała przeciwnika 8-6.

W losowaniu singli najwyższa rozstawiona Alison Riske-Amritraj została pokonana przez Gasanovę w 1. rundzie, a numery 5 i 6 również zostały wyeliminowane.

Indyjski duet Rutuja Bhosale i Karman Kaur Thandi został zdeklasowany 0-6, 3-6 przez najlepiej rozstawioną kanadyjsko-brazylijską parę Gabrielę Dabrowski i Luisę Stefanie, aby zakończyć zainteresowanie turniejem.

W ćwierćfinale Swan spotyka Nao Hibino (Japonia), a Podoroska spotyka Eugenie Bouchard, zawodniczkę z dziką kartą.

Wyniki: Gra pojedyncza (II runda): Magda Linette pokonała Oksanę Selekhmetevą 6:2, 6:0; Katie Swan (GBR) pokonała Anastasię Gasanovą 7:6, 6:2; Nadia Podoroska (Argentyna) pokonała Tatjanę Marię (Niemcy) 3-6, 6-2, 7-6.

READ  Niemcy grają z Polską w finale United Cup

Gra podwójna (ćwierćfinał): Gabriela Dabrowski (Kanada) i Luisa Stefanie (Brazylia) pokonały Rutuję Bhosale i Karmana Kaur Thandi (Indie) 6:0. 6-3; Peangtran Plipuech (Tajlandia) i Moyuka Uchijima (Japonia) pokonali Justinę Mikulskyte (Litwa) i Emily Webley-Smith (GBR) 6:2, 6:0; Anna Blinkova i Natela Dzalmidze (Gruzja) pokonały Arianne Hartono (Holandia) i Olivię Tjandramulię (Australia) 3-6, 6-4, 10-5.