Connect with us

Nauka

Centrum Sztuk Performatywnych Givens odwołuje dwa styczniowe wydarzenia

Published

on


LUMBERTON — Kulminacja wytrwałości i determinacji wielu ludzi sprawiła, że ​​szkoły publiczne hrabstwa Robeson zbliżają się do osiągnięcia najnowocześniejszego planetarium.

Pierwszy budżet NC podpisany przez gubernatora Roya Coopera od lat przeznaczył miliony dolarów dla hrabstwa Robeson, ale lokalny dyrektor Robeson Planetarium Science Center, Kenneth Brandt, jest bardziej skoncentrowany na 5 milionach dolarów zadeklarowanych na budowę obiektu.

„Szok” i „zdziwienie” bardziej szczegółowo to słowa używane do opisania jego reakcji na wiadomości.

„Powiedziałem: „Poważnie, czy to już minęło?” „Marka powiedział.

W marcu senator Danny Britt po raz pierwszy umieścił pozycję finansowania w propozycji budżetu Senatu, ale została ona usunięta podczas negocjacji. Wersja została później przedstawiona w Izbie przez przedstawiciela Charlesa Grahama i ostatecznie ta wersja stała się prawem, powiedział Brandt.

„Byłem bardzo szczęśliwy, że udało mi się przejść przez negocjacje. Wszystkie te rzeczy musiały się wydarzyć, abyśmy byli tam, gdzie jesteśmy dzisiaj”. powiedział Brandt. „Bez nich nie byłoby to rzeczą”.

Walka o nowe planetarium rozpoczęła się niedługo po tym, jak wody huraganu Matthew zniszczyły obiekt, znajdujący się obok dawnej siedziby Robeson County Public Schools przy Caton Road, w październiku 2016 roku. niebo ze światłem na sklepionym suficie.

„Powódź nastąpiła około 12 godzin po tym, jak przestało padać. Rzeka cofnęła się i wylała — powiedział Brandt. „Kiedy było po wszystkim, w Planetarium i Centrum Nauki znajdowało się około 3 stóp wody”.

Powodzie uszkodziły wszystko oprócz kilku przedmiotów na blatach i półkach, powiedział Brandt.

Zdeterminowany, aby 50-letni program planetarium powrócił do sieci, w następnym roku Brandt był w stanie kupić nadmuchiwaną kopułę i projektor z pomocą okręgowej rady szkolnej.

„Powtórne uruchomienie programu zajęło mi około dziewięciu miesięcy” — powiedział Brandt. „Podoba mi się entuzjastyczne wsparcie mojej administracji. Były dla mnie solidne”.

READ  Estonia poprowadzi produkcję tlenu na Marsie w ścisłej współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną

Przenośne planetarium znalazło nowy dom w Partnership for Children na Chestnut Street w Lumberton, zanim w styczniu 2020 r. przeniosło się do dawnej kafeterii na Janie C. Hargrave, tuż przed pandemią i operacjami COVID-19, które stały się wirtualne. Dziś drzwi są ponownie otwarte dla publiczności.

„Mamy trochę tego, co mieliśmy kiedyś”, powiedział Brandt. „Lubię to porównać do analogii ze Star Trek, że operujemy wahadłowcem, a nie statkiem kosmicznym. Wciąż możemy podróżować w kosmosie. Nie możemy pomieścić 400 członków załogi na promie, możesz wziąć tylko jedną klasę na raz, ale to jest w porządku. Na razie to wystarczy.

„Naprawdę ciężko pracujemy, aby upewnić się, że wrażenia dzieci w tej sekundzie są naprawdę dobre, ponieważ dla wielu dzieci jest to ich pierwsza wycieczka w teren” – dodał Brandt.

Główna grupa ludzi zainteresowanych obejrzeniem nowego planetarium, w tym członkowie organizacji non-profit Rising Phoenix i kanclerz Robin Cummings, udała się do planetariów i centrów naukowych w całym stanie, aby przekonać się, jak będzie wyglądał nowy obiekt.

Lokalizacja i projekt będą jednymi z początkowych tematów omawianych w przyszłości planety, wciąż na wczesnym etapie rozwoju. Jedną z głównych decyzji będzie to, dokąd pójdzie.

„Teraz wiele pozostaje do odkrycia. Jesteśmy wciąż na wczesnym etapie” – powiedział Brandt.

Brandt jest „nastawiony” na to, że przestrzeń nie zostanie przebudowana w pierwotnej lokalizacji, która jest obecnie uważana za strefę powodziową.

Komitet Budowy Szkół Publicznych Hrabstwa Robeson w końcu podejmie taką decyzję.

„Mam nadzieję, że zobaczę najnowocześniejszy system planetarny – coś, z czego hrabstwo Robeson i ten region mogą być dumne” – powiedział Brandt.

Chodzi o to, aby nowe centrum stało się towarem dla okręgów szkolnych w całym regionie, a nie tylko hrabstwa Robeson. Swoje poparcie wyrazili kuratorzy regionu.

READ  ArtSci Roundup: Ghetto: The History of a Word, CJMD Spotlight: Opinia publiczna w wiadomościach w USA i wiele więcej

„Planetarium i Centrum Nauki zapewniają możliwości angażowania się i promowania edukacyjnych doświadczeń STEM dla studentów i mieszkańców południowo-wschodniej Karoliny Północnej”.

— Dr Freddie Williamson, nadinspektor – Robeson County Public Schools

„Szkoły hrabstwa Bladen byłyby bardzo zainteresowane tym, aby nasi uczniowie korzystali z tego obiektu. W pełni popieram też odbudowę planetarium i centrum nauki w naszym regionie.

— Dr Jason Atkinson, nadinspektor — szkoły hrabstwa Bladen

„Skontaktowałem się z trenerami instruktażowymi w dystrykcie i wierzą, że moglibyśmy korzystać z tego rodzaju zasobów z naszymi uczniami. Wspieralibyśmy planetarium i centrum nauki. Nieustannie poszukujemy dla naszych uczniów doświadczeń skoncentrowanych na STEM”.

— Deanne Meadows, Nadinspektor – Szkoły Hrabstwa Kolumba

„Nasza dzielnica bardzo skorzystałaby na nowym, supernowoczesnym Planetarium i Centrum Nauki”.

— Takeda LeGrand, Ed.D., EJD, nadinspektor — Szkolnictwo hrabstwa Szkocji

„Skorzystalibyśmy z tego obiektu i wspierali ten obiekt, który będzie służył regionowi Sandhills”.

— Jeffrey B. Maples, Ed.D., nadinspektor – Richmond County Schools

„Wyobrażam sobie studentów Hoke County korzystających z nowego Planetarium i Centrum Nauki poprzez potencjalne wycieczki terenowe, wirtualne zajęcia i wydarzenia, projekty itp. Wspieram nowe Planetarium i Centrum Nauki, które będzie służyć regionowi Sandhills.”

— Dr Debra Dowless, nadinspektor – Hoke County Schools

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.