Connect with us

Świat

Carlo Paalam zdobywa srebro olimpijskie w boksie w najlepszej do tej pory kampanii PH

Published

on

Carlo Paalam z Filipin świętuje swój srebrny medal podczas ceremonii wręczenia nagrody za ostatnią walkę mężczyzn w lataniu (48-52 kg) podczas Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 w Kokugikan Arena w Tokio 7 sierpnia 2021 r. (Zdjęcie: Luis ROBAYO / BASEN / AFP)

MANILA, Filipiny – Carlo Paalam i jego ojciec zbierali śmieci w Cagayan de Oro, aby związać koniec z końcem.

Dziesięć lat później Paalam, obecnie jeden z najlepszych amatorskich bokserów wagi muszej na świecie, odebrał swój najcenniejszy do tej pory przedmiot: srebrny medal olimpijski.

Paalam był tak bliski zdobycia złota, ale srebro wystarczy po tym, jak walczył z sercem w porażce z Brytyjczykiem Galal Yafai w finale wagi muszej mężczyzn podczas sobotnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

– Ten medal, to symbol mojego życia – powiedział Paalam delikatnym głosem. Byłem kiedyś padlinożercą, a ten medal jest zrobiony z wyrzuconych urządzeń. Wyszło z kosza, więc mogłem połączyć to z moim życiem. To była inspiracja do zdobycia tego ”.

Paalam wykazał się wielką determinacją po tym, jak został znokautowany na pierwszym okrążeniu, ale po prostu nie mógł ukończyć rajdu i przegrał 4:1 po podzielonej decyzji.

W trybie desperacji Paalam wielokrotnie walczył z Yafaiem w ostatnich dwóch rundach. Połączył kilka solidnych ciosów, ale nie był w stanie zranić Yafaia.

Po otrzymaniu ukłonu w pierwszych dwóch rundach, Yafai ostrożnie wypłynął w trzeciej, trzymając Paalam w ryzach.

Swoją kampanię zakończyli również Filipiny z czterema medalistami – na czele z Złoto w podnoszeniu ciężarów Hidilyn Diaz-po raz pierwszy.

Waga piórkowa Nesthy Petecio zdobył drugi srebrny medal kraju w wadze średniej Eumir Martial wziął brąz do domu.

W wieku zaledwie 23 lat przyszłość Paalama rysuje się w jasnych barwach, który przeciwstawił się wszelkim przeciwnościom na swojej drodze do meczu o złoty medal.

READ  W rosyjskich obozach wojennych: ukraińscy jeńcy wojenni opisują tortury i nadużycia

Paalam, który urodził się w Bukidnon, zanim przeniósł się do Cagayan de Oro, gdzie został wprowadzony do boksu w wieku dziewięciu lat, pokonał w ćwierćfinale mistrza olimpijskiego i światowego Shakhobidina Zoirova z Uzbekistanu, zanim został wyeliminowany z zakładu domowego Ryomei Tanaka. półfinały.

PODOBNE WPISY

Otrzymuj najgorętsze wiadomości sportowe prosto na swoją skrzynkę e-mail

Kontynuuj czytanie

Nie przegap żadnych nowości i informacji.

Zasubskrybuj coś WIĘCEJ ZAPYTAŃ aby uzyskać dostęp do The Philippine Daily Inquirer i innych ponad 70 tytułów, udostępniać do 5 gadżetów, słuchać wiadomości, pobierać już o 4 rano i udostępniać artykuły w mediach społecznościowych. Zadzwoń pod numer 896 6000

W przypadku opinii, skarg lub zapytań, Skontaktuj się z nami.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *