Cancelo i Guedes prowadzą Hiszpanię do wygranej 2:0 z Czechami

ANI |
Zaktualizowano:
10 czerwca 2022 23:34 STI

Lizbona [Portugal]10 czerwca (ANI): João Cancelo i Gonçalo Guedes strzelili gola, pomagając Portugalii pokonać Czechy 2:0 w meczu Grupy 2 Ligi Narodów UEFA na Estádio José Alvalade w Lizbonie w czwartek.
João Cancelo strzelił dla swojego zespołu w 33. minucie. Guedes wkrótce zdobył kolejnego gola w 38. minucie, dając Portugalii główkę 2:0 w przerwie, którą drużyna zdołała utrzymać do końca meczu.
Dzięki temu zwycięstwu Portugalia jest na szczycie tabeli grupowej w Lidze A z siedmioma punktami. Hiszpania ma zaledwie dwa punkty straty do obecnych liderów z pięcioma punktami, awansując na drugie miejsce po wygranej 1:0 ze Szwajcarią po bramce Pablo Sarabia w 13. minucie.
W środę Belgia odpowiedziała na porażkę w debiucie w Lidze Narodów UEFA z Holandią pięcioma golami w drugiej połowie, pokonując ponownie w środę Polskę 6:1.
Belgia zaczęła znakomicie, kiedy Michy Batshuayi trafił w słupek i w pierwszych pięciu minutach nie uznano gola.
Reakcja Polski była cierpliwa, a ich napastnicy zbliżali się coraz bardziej, aż Robert Lewandowski dał kontrolę iw 28. minucie otworzył wynik półwolejem. Gospodarze wyrównali tuż przed przerwą, kiedy sprytne podanie Timothy’ego Castagne’a zostało odbite przez Axela Witsela i po przerwie doprowadziło do 1-1.
Stamtąd Belgia dominowała i zdobyła zasłużoną przewagę, gdy Eden Hazard złamał się, by obsłużyć Kevina De Bruyne’a, gdy ten wykręcił się od środka.

Rezerwowy Leandro Trossard strzelił dwa gole – drugi w głębokim podkręcaniu – zanim strzał z dystansu Leandera Dendonckera i pierwszy gol Lois Opendy dla swojego kraju zakończył się zdecydowanym zwycięstwem.
Co więcej, Holandia w dramatyczny sposób odniosła dwa zwycięstwa w dwóch meczach w grupie A4 Ligi Narodów UEFA, a Wout Weghorst strzelił zwycięskiego gola w czwartej minucie doliczonego czasu gry, chwilę po tym, jak Rhys Norrington-Davies najwyraźniej odzyskał punkt. w środę.
Pierwsza połowa była wyrównana, Norrington-Davies zmierzał wąsko do gospodarzy, a Harry Wilson bronił przed Markiem Flekkenem.
Z drugiej strony zablokował strzał Teuna Koopmeinersa, a strzał Cody’ego Gakpo odbił się szeroko tuż przed przerwą.
Hollande wyszli do drugiej połowy z odnowionym nastrojem iw ciągu pięciu minut byli na prowadzeniu. Pacjent zrobił miejsce dla Jery’ego Schoutena, aby spotkać się z Koopmeinersem w okolicy, a niski strzał pokonał rezerwowego bramkarza Walii Adama Daviesa.
Wales szukał drogi powrotnej do rywalizacji, ale wydawał się być krótki do dwóch minut dogrywki, kiedy Connor Roberts wykonał zachęcające dośrodkowanie, na które Norrington-Davies wspiął się nad Hansem Hateboerem, aby znaleźć daleki słupek mocnym uderzeniem głową.
Zanim jednak walijskie świętowanie dobiegło końca, holenderski rezerwowy Frenkie de Jong zainicjował kontratak i znalazł Tyrella Malacię po lewej stronie. Weghorst odszedł po karę, aby otrzymać swój krzyż i wbił główkę w słupek, aby zapewnić swojej drużynie dramatyczne zwycięstwo. (ANI)

READ  Space Prison, turowa taktyczna gra survivalowa zapowiedziana na PS5, Xbox Series i PC