Nauka

Cal wygrywa szosowe zwycięstwo nad Saint Mary’s

MORAGA, Kalifornia – Kalifornijska piłka nożna kobiet zdobyła gole w drugiej połowie Karlie Lema oraz Alexis Wright odnieść 2-0 zwycięstwo nad Saint Mary’s (CA) w czwartek po południu na Saint Mary’s Stadium.

Po zdominowaniu okazji i okazji przez cały mecz, Niedźwiedzie ostatecznie objęły prowadzenie w 69. minucie. Mia Fontana otrzymał piłkę na lewą flankę i wykonał groźne dośrodkowanie na środek. Bramkarz Saint Mary Taylor Poland nie mógł zdobyć więcej niż jednego rozdania, gdy wskoczył w pole, ale Lema był na właściwym miejscu, gdy trafił do siatki, dając Bears prowadzenie.

Zaledwie osiem minut później The Bears zdobyli sekundę, gdy Wright złapał strzał w górę pola karnego i wykonał fajny obrót, aby złapać piłkę lewą nogą i wystrzelił niską rakietę w prawo Polski, Polska dostała ponownie, ale nie powiodło się aby utrzymać mocny strzał poza bramką. Celem był pierwszy rekord w karierze Wrighta.

Obrona Niedźwiedzi (1-1-0) była solidna, ponieważ pozwolili tylko na trzy strzały i dwa strzały na bramkę. Angelina Anderson wystarczyło zrobić dwa rzuty oszczędnościowe, aby zarobić swoje 21droga zakończenie kariery. Anderson ma teraz wyłączne czwarte miejsce na liście wszech czasów Cala.

Saint Mary’s (2-1-0) byli niepokonani w młodym sezonie, zanim zmierzyli się z głodnymi Niedźwiedziami. Cal jednak wyszedł i zdominował strzały 20-3, a strzały na bramkę 11-2. Cal również wyprzedził Gaelów na rzutach rożnych, 6-1

Cal przejął kontrolę nad grą przez pierwsze 15 minut gry, dominując w posiadaniu piłki i utrzymując piłkę w ofensywnym środku pola. W 10 minucie Lema miał pierwszą dużą szansę na mecz. Drugi rok trafił ostrym strzałem pod kątem z prawej strony obszaru, który trafił w słupek.

w 24º minuta, Keely Roy przechwycił piłkę we własnej pomocy i wykonał fantastyczny solowy bieg przez środek boiska. Trzymała piłkę blisko obszaru Gaelów i oddała strzał, który był szeroki.

Jadyn Shinn wszedł do gry i wywarł wpływ, wykonując piękny ruch podań na 39º minut, aby wygenerować przestrzeń i dać jej możliwość strzału z prawej strony. Jednak jego próba przekroczyła poprzeczkę, trafiając w słupek za bramką. w 44º minuta, Paige Metayer zszedł prawą stroną terenu i rzucił krzyż na środek, Noelle Bond Flasza próbował skoku do tyłu, ale został uratowany przez Polskę.

Podobnie było z Niedźwiedziami w drugiej połowie, kiedy Bond-Flasza otworzył zwrotkę, posyłając Lema do pudełka. Lema wyciągnął Polskę z siatki i odciął piłkę do Natalie Hueston którzy strzelali daleko. Lema miał kolejną okazję w 55. minucie, kiedy odzyskał piłkę w ataku, wykonał dobry ruch, by zyskać metr przestrzeni i oddał strzał, który przeleciał nad siatką.

Gdy Niedźwiedzie zwiększyły intensywność, Roy uderzył w poprzeczkę z 23-jardowej próby. Następnie Anysa Grey miał próbę zablokowania przez ramię Gaelsa, aby ustawić rzut wolny Cal spoza obszaru w 64º minuta. Ari Manrique strzelił z rzutu wolnego na bramkę, ale Polska wykonała interwencję, aby utrzymać mecz remisowy. Gray podążył za nią, gdy dopasowywała swoją siostrę Amayę, aby stworzyć okazję, ale Anysa Grey strzał został uratowany na pobliskim słupie.

Po zdobyciu bramki przez Lemy i Wrighta, Cal utrzymywał presję. Gdy Saint Mary’s ścigało grę i próbowało zdobyć bramkę, Bears nadal utrzymywało kontrolę. Cal stworzył kilka okazji i pozwolił tylko na jeden strzał, który był strzałem z dużej odległości, który Anderson z łatwością złapał.

Niedźwiedzie wrócą do gry w niedzielę, kiedy witają UC San Diego na Edwards Stadium w swoim debiucie u siebie w sezonie zasadniczym. Niedźwiedzie rozpoczną się o godzinie 16:00 w ramach meczu deblowego z męską drużyną piłkarską Cala. Drużyna mężczyzn zmierzy się z Villanova o 13:00. Dwie gry rundy podwójnej będą transmitowane w sieci Pac-12.