Connect with us

technologia

Były urzędnik Trai, Arvind Kumar, zostaje dyrektorem generalnym STPI, Telecom News, ET Telecom

Published

on

New Delhi: Arvind Kumar, były starszy doradca regulatora telekomunikacyjnego Trai, jest nowym dyrektorem generalnym Software Technology Parks of India (STPI), państwowej autonomicznej organizacji, ogłoszonej w poniedziałek. Przed dołączeniem do STPI Kumar dołączył do Telecom Regulatory Authority of India (Trai) w 2004 roku.

„Moim zdaniem STPI powinno służyć jako punkt kompleksowej obsługi dla start-upów technologicznych. Uważam, że startupy mogą przede wszystkim pomóc w realizacji rządowej wizji gospodarki cyfrowej o wartości 1 biliona dolarów ”- powiedział Kumar.

STPI jest autonomicznym organem Ministerstwa Elektroniki i Technik Informacyjnych (MeitY) i koncentruje się na budowaniu przedsiębiorczości technologicznej i innowacji w kraju.

Utworzyła ponad 25 centrów przedsiębiorczości w nowych obszarach technologii.

Obecnie jednostki zarejestrowane STPI przeszły znak eksportowy Rs 5 lakh-crore. Jest to jeden z największych inkubatorów technologicznych w Indiach o powierzchni około 13 lakh kwadratowych rozłożonych w całym kraju.

STPI pomaga również w formułowaniu Programu Promocji Indii BPO 2.0.

Aby wzmocnić sektor elektroniczny, firma STPI uruchomiła również program Electronics Manufacturing Clusters (EMC 2.0).

Kumar posiada dyplom M.Tech z Indyjskiego Instytutu Technologicznego w Varanasi, a przed dołączeniem do Trai współpracował również z State Center for Telematics Development.

READ  GOG świętuje swoją rocznicę licznymi rabatami
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *