Connect with us

technologia

Były urzędnik Trai, Arvind Kumar, zostaje dyrektorem generalnym STPI, Telecom News, ET Telecom

Published

on

Były urzędnik Trai, Arvind Kumar, zostaje dyrektorem generalnym STPI, Telecom News, ET Telecom
New Delhi: Arvind Kumar, były starszy doradca regulatora telekomunikacyjnego Trai, jest nowym dyrektorem generalnym Software Technology Parks of India (STPI), państwowej autonomicznej organizacji, ogłoszonej w poniedziałek. Przed dołączeniem do STPI Kumar dołączył do Telecom Regulatory Authority of India (Trai) w 2004 roku.

„Moim zdaniem STPI powinno służyć jako punkt kompleksowej obsługi dla start-upów technologicznych. Uważam, że startupy mogą przede wszystkim pomóc w realizacji rządowej wizji gospodarki cyfrowej o wartości 1 biliona dolarów ”- powiedział Kumar.

STPI jest autonomicznym organem Ministerstwa Elektroniki i Technik Informacyjnych (MeitY) i koncentruje się na budowaniu przedsiębiorczości technologicznej i innowacji w kraju.

Utworzyła ponad 25 centrów przedsiębiorczości w nowych obszarach technologii.

Obecnie jednostki zarejestrowane STPI przeszły znak eksportowy Rs 5 lakh-crore. Jest to jeden z największych inkubatorów technologicznych w Indiach o powierzchni około 13 lakh kwadratowych rozłożonych w całym kraju.

STPI pomaga również w formułowaniu Programu Promocji Indii BPO 2.0.

Aby wzmocnić sektor elektroniczny, firma STPI uruchomiła również program Electronics Manufacturing Clusters (EMC 2.0).

Kumar posiada dyplom M.Tech z Indyjskiego Instytutu Technologicznego w Varanasi, a przed dołączeniem do Trai współpracował również z State Center for Telematics Development.

READ  5 powodów, dla których świat stawia na polskich inżynierów IT
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *