Connect with us

technologia

Były szef Apple Design Jony Ive dzieli się swoimi 12 najpopularniejszymi narzędziami w handlu

Published

on

Były szef projektu Apple, Jony Ive, który nadal partnerzy Apple na produktach, ujawniła 12 niezbędnych narzędzi projektowych do tworzenia, oznaczania, mierzenia i noszenia na co dzień.


Lista pojawia się w specjalnym wydaniu czasy finansowe„”jak to wydaćmagazyn (Paywalled), w którym Ive jest gościnnym redaktorem, a projektant korzysta z okazji, by zwrócić uwagę na swoją obsesję na punkcie „robienia”.

 • Klucz dynamometryczny — uchwycić, zrobić zdjęcie regulowany klucz dynamometryczny, £455
 • Ramię – ramię Linn Titan Ekos SE, 5645 USD, basilaudio.com
 • Klucz sześciokątny – Wiha kodowany kolorami zestaw kluczy sześciokątnych L, od 3,69 USD
 • teczka papierowa — teczka papierowa, hwebber.co.uk
 • taśma miernicza – Hermes Miara zwijana ze skóry w kieszeni, 530 USD
 • Lupa — Vintage mosiężna składana lupa firmy Leitz Wetzlar, z osobistej kolekcji Ive
 • Pióro wieczne — vintage pióro by Montegrappaz osobistej kolekcji Ive
 • Gumka — platynowana gumka Graf Von Faber-Castell, 100 £, jacksonsart.com
 • Piórnik – Vintage Skórzane Etui by Visvimz osobistej kolekcji Ive
 • kątomierz — Mitutoyo 6-calowy kątomierz uniwersalny, £264
 • Głębokościomierz – Mikrometr głębokościowy Starrett 440Z-3RL, $355
  stacja pogodowa – Wempe Zegar okrętowy i stacja pogodowa Navigator II, 1 960 USD

Nie przedstawiłem wyjaśnienia, co składa się na listę ani jakie konkretnie produkty pomogli mu zaprojektować, ale w oddzielny kawałek w którym Ive i jego kolega Marc Newson z LoveFrom opowiadają o sprzęcie w swoim warsztacie w Cotswolds, mówi:

„Maszyny i narzędzia mają w sobie piękno i radość. Nie są już tylko środkiem do celu.

W dalszej części rozmowy Ive wspomina, jak Newson pomógł mu sprostać wyzwaniom, przed którymi stanął podczas pracy nad Apple Watch i jak „naprawdę zmagał się” z fizycznym projektem.

Myślę, że nasza wspólna praca nad Apple Watch przemawia za radosną i efektywną współpracą w szczególnie trudnym czasie. Poczułem się tak mocno, że pojawiła się ważna okazja, aby stworzyć bardzo osobisty i użyteczny produkt do noszenia na nadgarstku. Spędziłem dużo czasu zmagając się z wielkimi pomysłami założycielskimi i podstawowymi problemami z interfejsem, ale jakoś założyłem, że praca nad rzeczywistym obiektem będzie dość łatwa.

Po zdefiniowaniu podstawowej architektury pomysłu naprawdę zmagałem się z fizycznym projektem. Z tego miejsca walki prosiłem o pomoc. Choć mnie to upokorzyło, myślę, że razem szybko doszliśmy do ostatecznego projektu. Jesteśmy dumni z naszej pracy. Zawsze mam nadzieję, że uda mi się osiągnąć poczucie nieuchronności, prostoty, w której nie ma racjonalnej alternatywy.

Potem założyłem LoveFrom razem z Newsonem w 2019 roku zostaw swój post w Apple. W tym czasie gigant technologiczny powiedział, że pozostanie jednym z głównych klientów Ive, ale nie wiadomo, które produkty Apple od tego czasu pomagał tworzyć. Apple powiedział, że to ja zaangażowany w projekt kolorowych 24 cali iMac opublikowany w kwietniu, ale nie jest jasne, czy ta praca miała miejsce po moim odejściu z firmy.

READ  DLC Pokémon Sword And Shields Crown Tundra jest już dostępne, oto pełne informacje o aktualizacji

Nie jest jasne, ilu pracowników pracuje dla LoveFrom, ale Ive zrekrutowany co najmniej czterech jego byłych kolegów Apple, którzy pracują z nim w firmie, w tym Wan Si, Chris Wilson, Patch Kessler i Jeff Tiller.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.