Connect with us

Sport

Były nadinspektor Joseph Nohra, Liberty Board pozwany | Wiadomości, sport, praca

Published

on

WARREN – Były nadinspektor Liberty Schools, oskarżony o podsłuchiwanie biura okręgu szkolnego, został mianowany współoskarżonym w Okręgowej Radzie Edukacji Liberty Local School District przez siedem osób, które twierdziły, że ich prywatność została naruszona przez tajne nagrania.

49-letni Joseph Nohra z Topper Hill Drive w Hubbard został wymieniony w pozwie w sądzie powszechnym w hrabstwie Trumbull. W podobnej sprawie karnej Nohra ma stawić się 29 lipca przed sądem sędziego Ronalda J. Rice’a na rozprawę przedprocesową w sprawie sześciu przestępstw i pięciu wykroczeń związanych z dochodzeniem prowadzonym przez stanowych audytorów i prokuratora hrabstwa Trumbull.

Powodami w postępowaniu cywilnym są byli lub obecni pracownicy okręgu szkolnego Christine Gallaugher z Hubbard, Rick Svetlak z Polski, Dale Fuller z Girard, Karen Copenhaver z Hubbard i Leslie Diana z Youngstown oraz dwie inne osoby, mąż Gallaughera David i bliska przyjaciółka Francine Delbene z McDonalda.

Plantiffowie, którzy twierdzą, że naruszają prywatność i powodują stres emocjonalny, wspólnie domagają się ponad 595 000 dolarów odszkodowania.

Pozew wnieśli prawnicy Plantiffs, Matthew Blair i Thomas Wilson. Stwierdza, że ​​Christine Gallaugher zrezygnowała ze stanowiska sekretarza ds. utrzymania i transportu okręgu w dniu 31 maja 2018 r. na podstawie pisemnej umowy z okręgiem. Akcja ta, po śledztwie przeprowadzonym przez Gallaughera, została zainicjowana przez Nohrę i zatwierdzona przez zarząd szkoły.

Pozew twierdzi, że Nohra i rada dyrektorów monitorowali miejsce pracy Gallaughera za pomocą taśmy audio i wideo między 9 a 23 kwietnia 2018 r. Bez ich wiedzy.

Svetlak był pracownikiem opieki dziennej w Liberty High School i wiceprezesem Stowarzyszenia Wolności Pracowników Szkolnych. Pozew twierdzi, że Svetlak i Gallaugher kilkakrotnie w tym czasie rozmawiali o pracy przy jej biurku na temat innych prac w dzielnicy, po tym jak dowiedziała się, że Nohra próbuje ją zastąpić. Rozmowy obejmowały również możliwe strategie obrony przed postępowaniem dyscyplinarnym Gallaughera oraz inne osobiste problemy i inne kwestie związkowe, mówią akta.

Fuller, inny nadzorca okręgu szkolnego, był kolejnym przedstawicielem związku, który rozmawiał z Gallaugher przy jej biurku o strategii zatrudnienia i innych kwestiach związkowych w czasie rzekomego podsłuchu.

Copenhaver i Diana, obecni kierowcy autobusów w dystrykcie, powiedzieli również, że rozmawiali z Gallaugherem na temat kilku spraw, w tym zdrowia, problemów rodzinnych i innych osobistych obaw związanych z Nohrą, podczas gdy biurko było monitorowane.

W międzyczasie Delbene i David Gallaugher rutynowo odwiedzali Christine Gallaugher przy jej biurku i omawiali sprawy osobiste oraz sprawy rodzinne / małżeńskie w czasie zarzutów. W pozwie stwierdzono, że mąż Gallaughera jest niepełnosprawny i polega w dużej mierze na swojej żonie w zakresie osobistych potrzeb medycznych.

Pozew twierdzi, że śledztwo Nohry w sprawie Christine Gallaugher przerodziło się w decyzję o potajemnym zainstalowaniu kamery nadzoru audio i wideo zamaskowanej jako urządzenie do wykrywania tlenku węgla nad jej biurkiem, transmitowania rozmów w czasie rzeczywistym w tym obszarze i przesyłania nagrań do biura.

Śledczy z Ohio Auditor’s Office odkryli zakup sprzętu monitorującego oraz nagrań audio i wideo. Ujawnienie stało się śledztwem kryminalnym prowadzonym przez detektywów szeryfa hrabstwa.

Nohra, który zrezygnował ze stanowiska nadinspektora w czerwcu 2020 r., jest oskarżony o przechwytywanie komunikacji przewodowej, ustnej lub elektronicznej w sześciu przypadkach i naruszenie praw obywatelskich w pięciu przypadkach. Nohra jest wolna od osobistych więzi.

Oprócz odszkodowania w procesie cywilnym Christine Gallaugher domaga się przywrócenia jej pracy w okręgu szkolnym i zaległych zarobków.

Rice, który również ma wysłuchać procesu cywilnego, uwolnił Nohrę z osobistego związku.

Próby dotarcia w piątek po południu do adwokata Nohry, Davida Betrasa i prezesa Rady Szkoły Wolności, Davida Malone, zakończyły się niepowodzeniem.

Otrzymuj najnowsze wiadomości i nie tylko w swojej skrzynce odbiorczej

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *