Connect with us

technologia

Były inżynier Google przewiduje, że nanoboty uczynią ludzi nieśmiertelnymi do 2030 roku

Published

on

Były inżynier Google przewiduje, że nanoboty uczynią ludzi nieśmiertelnymi do 2030 roku

Komentarze Kurzweila pojawiły się ponownie w dwuczęściowej serii YouTube autorstwa vloggera Adagio.

Były inżynier Google i wybitny futurysta Ray Kurzweil przewidział, że ludzie osiągną nieśmiertelność w ciągu zaledwie siedmiu lat z pomocą nanorobotów.

75-letni informatyk, który otrzymał National Medal of Technology w 1999 roku i został wprowadzony do National Inventors Hall of Fame w 2022 roku, dokonał tej szokującej prognozy w ciągu ostatnich kilku dekad. Jego komentarze pojawiły się ponownie w Internecie w dwuczęściowym Seria YouTube’a przez vloggera technologicznego Adagio.

Filmy, które zebrały łącznie tysiące wyświetleń, powtarzają słowa Kurzweila zawarte w jego książce z 2005 roku. „Osobliwość jest blisko”. Przepowiedział, że technologia umożliwi ludziom uzyskanie życia wiecznego do 2030 roku. Stwierdził również, że obecne postępy i ekspansje w genetyce, robotyce i nanotechnologii pozwolą nanorobotom krążyć w naszych żyłach w niedalekiej przyszłości.

Według Poczta Nowego Jorkubyły inżynier Google powiedział również wcześniej: „Rok 2029 to konsekwentna data, którą przewidziałem, kiedy sztuczna inteligencja zda ważny egzamin [Alan] Turinga i tym samym osiągnąć poziom ludzkiej inteligencji”.

„Wyznaczyłem datę„ osobliwości ”na rok 2045, kiedy to miliardy razy pomnożymy naszą efektywną inteligencję, łącząc się z nią [artificial] Inteligencja, którą stworzyliśmy” – dodał.

Przeczytaj także | Google Chatbot Bard AI nie odpowiada na podstawowe pytania egzaminacyjne w USA: raport

Według Kurzweila, w mniej niż dekadę ludzie opracują również technologie zapobiegające starzeniu się i chorobom za pomocą mikroskopijnych robotów wysłanych do naprawy naszych ciał na poziomie komórkowym. Twierdził również, że taka nanotechnologia pozwoli nawet ludziom jeść, co chcą, pozostając szczupłymi i energicznymi.

Otóż ​​wg postChociaż przewidywania pana Kurzweila mogą niektórym wydawać się nieco naciągane, wiele z jego wcześniejszych twierdzeń się sprawdziło. Przewidział, że do 1999 roku konsumenci będą mogli projektować własne ubrania z dokładnymi wymiarami i wymaganiami dotyczącymi stylu na swoich domowych komputerach. Powiedział też, że do 2000 roku najlepszy szachista świata przegra z komputerem, a do 2009 roku ludzie będą używać głównie komputerów przenośnych o różnych rozmiarach i kształtach.

READ  Polska podpisuje umowę na zabranie jednego astronauty na misję ISS Axiom Space
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *