Connect with us

Gospodarka

Bursztynowe złoto. Zarzuty wobec prokuratora prowadzącego śledztwo

Published

on

  • Rzecznik prokuratora powiedział, że zdaniem prokuratury Barbara K. rażąco zaniedbała swoje obowiązki, zignorowała informacje o przestępczej działalności Amber Gold i nie podjęła wielu działań, które były oczywiste z punktu widzenia śledztwa.
  • W ocenie prokuratora skutkiem zaniedbań była możliwość kontynuowania przestępczej działalności Marcina P.
  • Według Lidii Tkaczyszyn, prokuratura zignorowała informację KNF, że spółce zakazano przechowywania złota w celu zagwarantowania pokrycia zadłużenia klientów.
  • Więcej takich informacji znajdziesz na stronie głównej Onet.pl

– Prokuratura Okręgowa w Legnicy skierowała akt oskarżenia przeciwko prokuratorowi Barbarze K., która kierowała i nadzorowała postępowanie w sprawie Amber Gold w latach 2009-2012 w Sądzie Rejonowym Gdańsk-Północ, i. H. Niezwłocznie po złożeniu zawiadomienia przez Komisję Nadzoru Finansowego – poinformowała rzeczniczka PAP PO w Legnicy, prokurator Lidia Tkaczyszyn. Stwierdziła, że ​​sprawa została przekazana PO w Legnicy w 2017 roku.

Rzecznik dodał, że zdaniem prokuratury Barbara K. rażąco zaniedbała swoje obowiązki, zignorowała informacje o przestępczej działalności Amber Gold i nie zaangażowała się w wiele działań, które były oczywiste z punktu widzenia śledztwa. – W efekcie Marcin P. i zarządzana przez niego Amber Gold Company mogli kontynuować swoją przestępczą działalność, w wyniku której doszło do niekorzystnej sprzedaży blisko 19 tys. Nieruchomości. Ludzie – podkreśliła.

Według PO w Legnicy, w ciągu trzech lat, w których Barbara K. prowadziła i nadzorowała śledztwo w sprawie Amber Gold, spółka zamknęła około 50 tys. Transakcji w związku z tzw. Lokatami złota o wartości ponad 800 mln zł. – W wyniku przestępczej praktyki wiele ofiar straciło wszystkie swoje oszczędności – ustalono.

Pozostała część tekstu znajduje się pod filmem

Przypomniano, że proces przeglądu Amber Gold rozpoczął się w grudniu 2009 roku na wniosek polskiego Urzędu Nadzoru Finansowego. W zawiadomieniu skierowanym do prokuratury Komisja poinformowała, że ​​prezes spółki Marcin P. był zaangażowany w czynności polegające na bezprawnym zbieraniu środków klientów. Wskazała również na podejrzenia popełnienia przestępstwa polegającego na nakłanianiu klientów Amber Gold do sprzedaży ich nieruchomości po niekorzystnej cenie.

READ  Pasażer Ryanair miał niewłaściwe samoloty. Zamiast jechać do Hiszpanii, poleciała na Ukrainę
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *