Connect with us

Świat

Burmistrz Rzymu przegrywa ofertę reelekcji, porażka ruchu pięciogwiazdkowego

Published

on

Ale problemy miasta piętrzyły się pod ich nadzorem, podobnie jak niezebrane śmieci, które przyciągały stada mew, wron, a nawet głodnych dzików. A Epidemia dziur nie widziałem żadnego rozwiązania w zasięgu wzroku. Zapaliły się autobusy komunikacji miejskiej, a niektórzy rowerzyści skarżyli się, że ścieżki rowerowe burmistrza są niebezpieczne i źle utrzymane.

Potem, w sobotni wieczór, zaledwie kilka godzin przed otwarciem lokali wyborczych, w modnej dzielnicy Rzymu zapalił się XIX-wieczny most. Śledczy i eksperci wciąż poszukują przyczyn pożaru, ale metafora płonącego Rzymu była… Nie uniknął krytyków pani Raggi.

W poniedziałek w ponad tysiącu włoskich miast odbyły się wybory samorządowe, ale ich znaczenie dla polityki krajowej jest nadal niejasne. Kolejne wybory parlamentarne mogą potrwać ponad półtora roku.

Premier Mario Draghi, niezależny i były prezes Europejskiego Banku Centralnego, ma szerokie poparcie w Parlamencie, ale niska frekwencja może być wyrazem ogólnego niezadowolenia wyborców. Tylko 48,8 procent elektoratu w Rzymie poszło do urn, około dziesięć procent mniej niż pięć lat temu, a średnia krajowa wyniosła niecałe 55 procent, najniższy poziom w historii.

Los pani Raggi częściowo odzwierciedla los jej przyjęcia. Five Star straciło poparcie od triumfalnych wyborów krajowych w 2018 r., kiedy to otrzymało największą część głosów i wchodziło w skład koalicji rządzącej.

„Jedną rzeczą jest obiecywać zmianę, gdy jesteś w opozycji, a inną przełożyć ją na skuteczną politykę, gdy jesteś w rządzie”, mówi Roberto Biorcio, profesor socjologii politycznej na Uniwersytecie Mediolańskim w Bicocca. „W tym sensie podążał za trendem spadkowym”.

W Rzymie rozczarowanie rosło wraz z panią Raggi, gdy nie udało jej się zbudować silnego zespołu i często zastępowała członków najwyższego gabinetu, paraliżując decyzje administracyjne.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *