Connect with us

Zabawa

Brytyjska piosenkarka Eurowizji Sam Ryder jest „szczęśliwym” 22. artystą na tegorocznej liście konkursowej

Published

on

Brytyjska piosenkarka Eurowizji Sam Ryder jest 22. wykonawcą na tegorocznej edycji Konkursu Piosenki Eurowizji – i to dobrze wróży, jeśli wierzyć tej historii.

Wykonanie przez Sama jego piosenki Space Man jest dziś wieczorem w Turynie pomiędzy australijskim Sheldonem Rileyem i polskim Ochmanem.

Impreza rozpocznie się o godzinie 20:00 w Czechach – a Estonia będzie 25. i ostatnim krajem, który wystąpi w tym roku.

Sam Ryder reprezentuje Wielką Brytanię w tegorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji, zajmując 22 miejsce na liście obsady

Im późniejszy występ w postępowaniu, tym bardziej zapadają w pamięć sędziowie. A zeszłoroczny zwycięzca Maneskin był tego dowodem, grając tego wieczoru jako numer 24.

Wielkimi faworytami do tegorocznego konkursu są Ukraińska Orkiestra Kałuszska, która w nocy zajęła 12. miejsce, natomiast Rosja w lutym, po inwazji kraju na Ukrainę, została wykluczona z konkursu.

W historii konkursu od 2010 roku 22. wykonawca zwyciężył dwukrotnie.

Netta, zwycięzca z Izraela z 2018 r., i niemiecka Lena z 2010 r. zajęły w konkursie 22. miejsce.

A ostatni brytyjski zwycięzca Katrina and the Waves z zaraźliwą piosenką Love Shine A Light w 1997 roku był 24. artystą tego wieczoru.

Sam’s, który po próbach odpoczywał, jest teraz trzecim faworytem do zwycięstwa, przy kursie zaledwie 7/1. A jeśli wygra, będzie to pierwszy w Wielkiej Brytanii od 25 lat.

Widzowie mogą spodziewać się dzisiejszego wieczoru gigantycznego rekwizytu — gigantycznej świecącej metalowej konstrukcji, która rozszczepia się na podobieństwo skrzydeł — oraz skafandra kosmicznego.

Eurowizja Grand rozpocznie się dziś wieczorem o 20:00 na BBC One i iPlayer.

Otrzymuj najnowsze plotki o celebrytach i wiadomości telewizyjne prosto do swojej skrzynki odbiorczej. Zapisz się do naszego cotygodniowego biuletynu showbiznesu tutaj.

READ  Nowe filmy ukażą się w ten weekend w serwisach Netflix, Now, Amazon Prime i Disney +

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *