Brutal Iga Świątek pokonuje Darię Kasatkinę i awansuje do finału French Open

Iga Świątek kontynuowała marsz do drugiego tytułu French Open w ciągu trzech lat, pokonując Rosyjską Darię Kasatkinę 6:2, 6:1, by awansować do finału i przedłużyć swoją zwycięską passę do oszałamiających 34 w czwartek.

Światowy numer jeden stracił wczesną przerwę, ale w pełni wykorzystał niewymuszoną passę Kasatkiny, by pozyskać zwycięzców Courta Philippe’a Chatriera.

Świątek, mistrz z 2020 roku, nie przegrał od lutego i dorównał zwycięskiej passie Sereny Williams z 2013 roku, tracąc zaledwie dwa sety w ostatnich czterech turniejach.

Zmierzy się z amerykańską nastolatką Coco Gauff, osiemnastką, albo z włoską Martiną Trevisan w sobotnim starciu.

Polak Świątek ponownie zmierzył się ze swoim rosyjskim przeciwnikiem z kokardą w barwach ukraińskiej flagi na kapeluszu.

Rosyjscy i białoruscy gracze mogą rywalizować na Roland Garros, ale muszą opuścić Wimbledon, ponieważ przedstawiciele All England Club wykluczyli konkurentów z obu krajów w związku z rosyjską inwazją na Ukrainę, którą Moskwa określa jako „specjalną operację wojskową”.