Connect with us

Sport

Bramkarz Polski Wojciech Szczęsny broni taktyki długich piłek przed emocjonującym pojedynkiem z Arabią Saudyjską

Published

on

Trener Czesław Michniewicz został skrytykowany za bezbramkowy występ Polski z Meksykiem.

Podczas gdy Polska po raz pierwszy w tym stuleciu uniknęła porażki w meczu otwarcia mistrzostw świata, styl gry zespołu z pewnością nie spotkał się z dużym uznaniem. Mimo talentów ofensywnych, takich jak Robert Lewandowski i Piotr Zieliński, Polacy oddali tylko dwa celne strzały. Zwrócą teraz uwagę na stronę Arabii Saudyjskiej, która odniosła historyczne zwycięstwo 2: 1 nad Argentyną w meczu otwarcia mistrzostw świata.

Nie oczekuje się, że Polska zmieni swoje podejście do Saudyjczyków – powiedział Szczęsny TVP: „Nie jesteśmy narodem, który potrafi grać piłką od tyłu do przodu.

„Nie mamy tego w sobie jak inni, technicznie nie jesteśmy w stanie zbudować ładnych ruchów od tyłu. Musimy cofać się do długich piłek.” Dlatego piłka musi być najpierw wysłana na połowę przeciwnika, bo dopiero wtedy możemy spróbować coś z nią zrobić. To nie dzieje się z powodu chaosu czy czegokolwiek, wszystko odbywa się zgodnie z planem. Tak gramy.” Były bramkarz Arsenalu dodał: „Będą też mecze, w których będziemy starali się grać normalnie, ale myślę, że trzeba się do tego dobrze przygotować, a nie było na to czasu, zwłaszcza tutaj, żeby móc podejmować ryzyko z jakością, którą mamy w naszym zespole. „Ponieważ dzisiaj po prostu nie jesteśmy gotowi podjąć ryzyka gry od tyłu przeciwko przeciwnikowi, który wywiera na nas niebezpieczną presję. – Nikt nie byłby z nas zadowolony, gdybyśmy tracili bramki i przegrywali. I widzieliśmy, że Meksyk jest niebezpieczny, kiedy dostaje piłkę.

przedmiot Bramkarz Polski Wojciech Szczęsny broni taktyki długich piłek przed emocjonującym pojedynkiem z Arabią Saudyjską pojawił się jako pierwszy na Planetsport.com.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.