Connect with us

Świat

Boris Johnson mówi, że wariant z Indii jest łatwiejszy do przeniesienia

Published

on

Boris Johnson mówi, że wariant z Indii jest łatwiejszy do przeniesienia

Brytyjski premier Boris Johnson przemawia podczas telewizyjnej konferencji prasowej pod adresem 10 Downing Street 22 lutego 2021 roku w Londynie.

Leon Neal | Getty Images News | Getty Images

LONDYN – brytyjski premier Boris Johnson ostrzegł w piątek, że wariant koronawirusa, po raz pierwszy odkryty w Indiach, może zapobiec złagodzeniu trwającego obecnie w tym kraju.

Wielka Brytania jest teraz gotowa przyspieszyć drugą dawkę szczepionki dla osób powyżej 50 roku życia i klinicznie zagrożonych z powodu obaw o wariant indyjski.

Na konferencji prasowej w piątek Johnson powiedział, że wariant jest bardziej przenoszony niż inne szczepy, ale ostrzegł, że nie jest jasne, jak bardzo. Angielski główny lekarz Chris Whitty przemawia obok Johnsona, dodał, że istnieje „przekonanie”, że jest „łatwiejszy do przeniesienia” niż warianty już krążące w kraju.

Whitty powiedział: „Wcześniej w tym tygodniu powiedzieliśmy, że myśleliśmy, że jest tak samo transferowalny jak B.1.1.7, a być może nawet więcej. Jest teraz pewność… że ta zmiana jest łatwiejsza do przeniesienia niż B.1.1.7”.

Odmiana B.1.1.7, znana jako szczep UK lub Kent, ma niezwykle dużą liczbę mutacji i wiąże się z bardziej wydajnym i szybszym przenoszeniem koronawirus. Brytyjscy naukowcy po raz pierwszy odkryli tę mutację we wrześniu ubiegłego roku, a do kwietnia był to szczep dominujący w Stanach Zjednoczonych

Johnson dodał, że obecnie nie ma dowodów na to, że wariant omija szczepionki stosowane w całym kraju.

„Ale muszę się z tobą zmierzyć, ten nowy wariant może poważnie zakłócić nasze postępy” – powiedział Johnson.

„I muszę podkreślić, że zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby chronić społeczeństwo”.

Dane dotyczące nowego wariantu, opublikowane w czwartek przez Public Health England, pokazały, że liczba przypadków w Wielkiej Brytanii wzrosła z 520 w zeszłym tygodniu do 1313 w tym tygodniu, przy czym większość przypadków zachorowań występuje w północno-zachodniej Anglii, a niektóre skupiska są skoncentrowane w Londynie.

READ  Berlin przygotowuje „gigantyczny termos”, aby ogrzać domy tej zimy

Wprowadzenie szczepionek w Wielkiej Brytanii było jednym z najszybszych na świecie. Prawie 70% dorosłej populacji otrzymało co najmniej jeden zastrzyk. Szczepionki są dostępne dla każdego w wieku powyżej 38 lat, ale rząd oświadczył, że można je udostępnić młodszym ludziom w wielopokoleniowych gospodarstwach domowych.

Kolejna faza wyjścia Anglii z blokady jest zaplanowana na poniedziałek, kiedy to wznowione zostaną spotkania towarzyskie, gościnność i rozrywka w pomieszczeniach.

– Elliot Smith z CNBC przyczynił się do powstania tego artykułu.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *