Connect with us

Nauka

„Błogosławieni jesteście, którzy uwierzyliście w to, co powiedział Pan”

Published

on

„Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony owoc twojego łona. A jak to się stało ze mną, że matka mojego Pana przyszła do mnie? brzuch podskoczył z radości. Błogosławieni jesteście, którzy uwierzyliście, że spełni się to, co wam Pan powiedział.

– Św Elżbieta do Maryi w Ewangelii św Łukasza, 1: 42-45

Śmierć świętego upamiętniana w sobotę 14 sierpnia i Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, którego uroczystość obchodzona jest dzisiaj, nie mogły być bardziej różne, przynajmniej w aspekcie zewnętrznym.

Św. Maksymilian Kolbe, z zakonu franciszkanów, poniósł wstrząsającą śmierć w najczarniejszych okolicznościach, jak więzień skazany na głód w bunkrze w Oświęcimiu, niesławnym nazistowskim obozie koncentracyjnym na terenie dzisiejszej Polski.

Polski ksiądz został aresztowany w 1941 roku po dziesięcioleciach kultu Maryi i codziennych kazań w prasie, radiu i na ambonie, w tym w czasopiśmie z milionem czytelników. Założył nawet misję w Nagasaki, która przetrwała bez szwanku drugie bombardowanie atomowe Japonii w 1945 roku.

Św. Maksymilian poświęcił swoje życie Jezusowi i Maryi, odkąd ukazała mu się w wizji z dzieciństwa, prosząc go, aby wybrał między białą koroną cnoty a czerwoną męczeństwa (wziął obie).

Cofnij się o dwa tysiące lat w pierwszym wieku, do ostatniego domu Najświętszej Maryi Panny, który wierzył w tradycję Kościoła, że ​​znajdował się w Efezie, nadmorskim mieście w dzisiejszej Turcji, gdzie nadal istnieje, odwiedzanym zarówno przez chrześcijan, jak i muzułmanów (Maryja). jest drugą najczęściej wymienianą osobą w Koranie, po Jezusie).

Dzisiejsza uroczystość, najwyższy stopień upamiętnienia katolicyzmu zarezerwowany dla ważnych wydarzeń, takich jak Boże Narodzenie, Zmartwychwstanie i Pięćdziesiątnica, oznacza przejście Maryi, zabranej z ciałem i duszą do nieba – dogmat wiary ogłoszony przez papieża Piusa 12 w 1950 roku.

Oszczędność przed chorobami, osłabieniem, śmiercią i rozkładem jest charakterystyczna dla kobiety, która w swoim dziewiczym łonie urodziła Drugą Osobę Trójcy Świętej, opiekowała się nim w swoim łonie, wychowywała go od dzieciństwa do dorosłości, podążała za nim jako jego najbardziej pobożny uczeń i cierpiał wraz z nim od biczowania i bicia za nauczanie, włócznie i pogrzeb, potem oświecił i zachęcił wczesny Kościół od jego Wniebowstąpienia do jego Wniebowzięcia.

READ  Po serii opóźnień rakieta Delta 4 wystrzeliwuje tajnego satelitę szpiegowskiego

Dwie zgony, jedna bolesna, druga spokojna. Ale zarówno chwalebne, jak i kulminacyjne życie w cnocie, czystości i poświęceniu dla Boga i Ewangelii.

A istotę obu ich świętości wyraża się prościej i zwięźlej w czytaniu Ewangelii niedzielnej Mszy św. Łukasza, w przytoczonych powyżej słowach kuzynki Marii Elżbiety, która przywiodła wówczas przyszłego św. Jana Chrzciciela:

„Błogosławieni jesteście, którzy uwierzyliście, że spełni się to, co wam Pan powiedział”.

Przez Matkę Bożą nasz Pan powiedział chłopcu Kolbe, że może mieć w życiu dobroć lub męczeństwo. Wybrał oba i tak się stało. W Auschwitz, po latach posługi dla niezliczonych więźniów przeznaczonych na zagładę, zajmuje miejsce skazanego, który prosił o uratowanie egzekucji, z rodziną pod opieką.

Młoda Maria, która podczas Zwiastowania miała mieć 13 lat, została zaproszona, aby zostać matką Mesjasza, Pomazańca Bożego. Zdecydowała się również oddać swoje życie Bogu, narażając się na publiczną cenzurę i groźby zabójstwa pod adresem jej i jej niewinnego i świętego dziecka.

Wierzyli, że to, co Pan im powiedział, że ich misja zostanie wypełniona. I rzeczywiście tak było.

słuchaj, wierz i zwracaj uwagę

Przewińmy do roku 2021: Czy postępujemy jak Maryja i Maksymilian – czy słuchamy, wierzymy i słuchamy naszego Pana?

Wielu z nas będzie kręciło głowami, nie tylko o własnym życiu, ale także o naszym świecie. Dzisiaj wiele Jego dzieci na całym świecie niewiele słucha Boga, nie wierzy i nie zajmuje się nim. I to nie tylko dlatego, że religia nie jest tak szeroko praktykowana jak od wieków.

Nawet gdy Bóg mówi o wydarzeniach naszych czasów, takich jak pandemia koronawirusa 2019 (Covid-19) i nauka o zmianie klimatu ostrzegająca nas przed dziesięcioleciami zbliżającej się globalnej katastrofy, jeśli nie zmienimy naszych sposobów, ludzkość nadal będzie Spraw, aby słuchać, wierzyć i zwracać uwagę.

READ  Centrum Sztuk Performatywnych Givens odwołuje dwa styczniowe wydarzenia

Weźmy pod uwagę alarm podniesiony przez dyrektora generalnego Światowej Organizacji Zdrowia, dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, w styczniu, ostrzegając przed „katastrofą moralną” bogatych narodów świata monopolizujących szczepionki, podczas gdy w krajach rozwijających się, zwłaszcza najbiedniejszych, nawet pracownicy służby zdrowia w obliczu śmiertelnej infekcji nie mogą otrzymać szczepień w celu ochrony życia, na które codziennie narażają się.

Zachód i inne bogate narody nie słuchały, nawet gdy ostrzegano, że umożliwienie Covidowi rozprzestrzenienia się na większość ludzkości bez obrony przed szczepionkami może wygenerować bardziej zjadliwe mutacje. Rzeczywiście, warianty pojawiały się i znikały, wykolejając plany bogatego kraju dotyczące ataku i powrotu do biznesu sprzed pandemii.

W zeszłym tygodniu inne przesłanie od Stwórcy, przemawiające przez stworzenie, wskazuje palcem na Jego dzieci zasilane paliwami kopalnymi i niszczycielami lasów. W oparciu o solidne badania naukowe, starannie opracowane i opracowane przez naukowców z Międzyrządowego Zespołu ONZ ds. Zmian Klimatu (IPCC), świat niebezpiecznie się ociepla, głównie z powodu emisji gazów cieplarnianych z naszych firm i stylu życia ( https: //www. ipcc .ch / report / ar6 / wg1 / downloads / report / IPCC_AR6_WGI_SPM.pdf).

To werdykt zawarty w pierwszej części szóstego raportu IPCC, który skupia się na sprawdzonych badaniach naukowych dotyczących zmian klimatycznych. A jeśli wyciekła część 3 jest ważna, emisje prawdopodobnie zaczną spadać do 2025 r., elektrownie węglowe i gazowe prawdopodobnie zamkną się w ciągu dekady, a bogaci mają zerwać z małymi zielonymi nawykami jeżdżąc samochodami typu SUV, które pochłaniają benzynę nawet do żucia głównie mięsa zrobionego z gigantycznego wydzielającego się metanu.

W drugim czytaniu Mszy św. Pawła do Koryntian (1 Kor 5,20-27) Apostoł pisze: „Bo jak śmierć przyszła przez człowieka, tak i przez człowieka zmartwychwstanie ”.

Chociaż mówią o grzechu i zbawieniu, słowa te mogą również odnosić się do zarażenia i zmiany klimatu. Poprzez nasze życie i środki do życia powodujemy te plagi. Bóg teraz nakazuje nam zmienić i przywrócić Jego stworzenie. Słuchajmy, wierzmy i zwracajmy uwagę.

READ  IPO MapmyIndia przyciąga 15 miliardów dolarów w transakcjach po zamknięciu subskrypcji, Telecom News, ET Telecom

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.