Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Blinken mówi, że Polska wysyłająca myśliwce na Ukrainę dostaje „zielone światło” od USA

Published

on

Blinken mówi, że Polska wysyłająca myśliwce na Ukrainę dostaje „zielone światło” od USA

Sekretarz Stanu USA Anton BlinkenAntony Blinken 5 rzeczy, które należy wiedzieć o konflikcie rosyjsko-ukraińskim dzisiaj Gdy Ameryka obserwuje wojnę na Ukrainie, Biden zawiera niebezpieczną umowę z Iranem Rick Scott w sprawie amerykańskich żołnierzy na Ukrainie: „Nie sądzę, żebyś kiedykolwiek zdejmował to ze stołu” WIĘCEJ powiedział w niedzielę, że plany wysłania przez Polskę myśliwców na Ukrainę otrzymały „zielone światło” od USA i że administracja Bidena będzie pracować nad zaspokojeniem tej potrzeby.

Gospodarz Margaret Brennan w programie CBS „Face the Nation” zapytał Blinkena: „Na przykład, jeśli polski rząd, członek NATO, chce wysłać myśliwce, czy dostaje zielone światło od USA?”

„To daje zielone światło. W rzeczywistości jesteśmy w trakcie omawiania z naszymi polskimi przyjaciółmi, co moglibyśmy zaspokoić ich potrzeby, jeśli faktycznie zdecydują się udostępnić te myśliwce Ukraińcom. Co możemy zrobić? Jak możemy pomóc upewnić się, że otrzymają coś do napełnienia samolotów, które przekazują Ukraińcom?”, powiedział Blinken, który obecnie przebywa w Mołdawii, południowo-wschodnim sąsiadu Ukrainy.

Ambasador USA przy Organizacji Narodów Zjednoczonych Linda Thomas GreenfieldLinda Thomas-GreenfieldNiedzielne zapowiedzi: Rosyjska inwazja na Ukrainę wzmacnia rosyjskie siły zbliżające się do kolejnego obiektu jądrowego Energia i środowisko – rosyjskie przejęcie wywołuje drżenie nuklearne WIĘCEJ powtórzył uwagi Blinkena na temat „This Week” stacji ABC.

„Ściśle konsultowaliśmy się w tej sprawie z polskim rządem, a także z innymi naszymi sojusznikami z NATO. W żaden sposób nie sprzeciwialiśmy się polskiemu rządowi dostarczenia tych odrzutowców na Ukrainę i pracujemy, jak pan powiedział, nad tym, jak możemy je uzupełnić – powiedziała.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *