BLIGI SPORTOWE – Taipei Times

• Pisarz pracujący w agencjach

TENIS

Chan z Tajwanu dociera do finału

Chan Hao-ching z Tajwanu i Giuliana Olmos z Meksyku dotarły wczoraj do finału China Open. Chan i Olmos pokonali Polkę Magdę Linette i Peyton Stearns z USA 7:5, 6:4 w Narodowym Centrum Tenisowym w Pekinie i zapewnili sobie miejsce w dzisiejszym meczu o mistrzostwo z Czeszkami Marie Bouzkovą i Sarą Tormo z Hiszpanii, Brazylijką Drugi półfinał Luisa Stefani i Ingrid Martins wygrały 6:2, 6:2.

PIŁKA NOŻNA

Nantes pokonuje Strasburg

Dwa gole w drugiej połowie pomogły Nantes w zwycięstwie 2:1 nad RC Strasbourg Alsace w Ligue 1. Przez pierwsze 45 minut obie drużyny grały ostrożnie. Nantes strzeliło gola w 51. minucie, kiedy Marcus Coco Matz pokonał Selsa z bliskiej odległości. Siedem minut później po zbiórce Samuel Moutoussamy podwyższył na 2:0. Rezerwowy Moise Sahi Dion strzelił gola dla Strasburga w doliczonym czasie gry. Nantes awansowało na ósme miejsce w tabeli, mając jeden punkt przewagi nad Strasburgiem przed pozostałymi meczami w weekend.

PIŁKA NOŻNA

Sancet zdobywa bramkę dla Bilbao

W piątek Oihan Sancet po raz pierwszy wystąpił w reprezentacji Hiszpanii, strzelając gola w wygranym 3:0 meczu Athletic Bilbao z najniżej notowanym w tabeli UD Almerią w La Liga. Gorka Guruzeta i Dani Garcia również zdobyli gole dla Athletic, kończąc swoją krótką serię bez zwycięstwa i dzięki zwycięstwu na stadionie San Mames awansowali do czołowej czwórki w klasyfikacji generalnej. W piątek 23-letni Sancet został powołany przez trenera Hiszpanii Luisa de la Fuente na kwalifikacje do Mistrzostw Europy. Pomocnik przypieczętował zwycięstwo Athletic w 81. minucie, po tym jak Guruzeta strzelił gola w 10. minucie, a Garcia w 63. minucie. Dzięki zwycięstwu Athletic traci dwa punkty do trzeciej w tabeli Girony i jeden punkt przewagi nad piątym w tabeli Atletico Madryt, które miało do rozegrania dwa mecze przed ostatnim meczem w weekend. Almeria, która oddała tylko jeden strzał na bramkę, jest jedyną drużyną bez zwycięstwa po dziewięciu rundach.

WIOŚLARSTWO

Nagi Australijczyk uratowany

Nagi australijski poszukiwacz przygód został w piątek uratowany ze statku wycieczkowego w pobliżu Vanuatu po tym, jak wywrócił się podczas próby samotnego przepłynięcia Pacyfiku. Jak głosi oświadczenie na stronie internetowej ekspedycji, Tom Robinson trzymał się kadłuba swojej mocno zmodyfikowanej łodzi wiosłowej przez prawie 13 godzin, zanim został wyciągnięty z wody. 24-latek chciał zostać najmłodszą osobą, która przepłynie wiosłami Ocean Spokojny – podróż liczącą około 8 000 mil morskich (14 800 km), która rozpoczęła się w Peru, a zakończyła w Australii. Zespół Robinsona stwierdził w oświadczeniu, że sytuacja była „spowodowana nieoczekiwanie dużą falą, która przeszła przez główny właz i zalała kabinę”. Po włączeniu sygnału pomocy Robinson został zauważony przez samolot wysłany z francuskiego terytorium Nowej Kaledonii na Pacyfiku. Statek wycieczkowy skierowany na ratunek Robinsonowi znalazł go nago wiszącego na przewróconym kadłubie własnej łodzi – powiedział jego zespół, dodając, że „po niepewnej nocy radzi sobie dobrze”. Robinson wyruszył z Peru w lipcu ubiegłego roku i planował wylądować na wschodnim wybrzeżu Australii do grudnia, po przystankach na Tahiti, Wyspach Cooka i Vanuatu.

Komentarze są moderowane. Zachowaj komentarze powiązane z artykułem. Komentarze zawierające obraźliwy i wulgarny język, wszelkiego rodzaju ataki osobiste lub reklamy zostaną usunięte, a użytkownik zostanie zablokowany. Ostateczna decyzja należy do uznania Taipei Times.