Black Ferns Sevens pokonali Francję i zapewnili sobie miejsce w finale w Tuluzie

Sarah Hirini potoczyła się piłką dzięki wczesnej próbie (zdjęcie z pliku).

Dave’a Rowlanda/Getty Images

Czarne Paprocie pokonały gospodarzy 31:7 i zapewniły sobie miejsce w finale France Sevens w Tuluzie.

Sarah Hirini, Portia Woodman-Wickliffe i Shiray Kaka strzeliły bramki w pierwszej połowie, a Black Ferns objęli prowadzenie 19:7 po pierwszej połowie.

Następnie Woodman-Wickliffe i Hirini wygrali kluczowe rzuty karne, aby utrzymać Francuzów na dystans na początku drugiej połowy, zanim znakomita drużyna Woodmana-Wickliffe’a rozstrzygnęła mecz z Francją.

Mahina Paul przy ostatniej próbie położyła wisienkę na torcie.

W finale Black Ferns zmierzą się ze Stanami Zjednoczonymi po pokonaniu Australii 10:7 w pierwszym półfinale.

The Black Ferns Sevens chcą pożegnać się w dobrym stylu po zdobyciu tytułu serii w sobotę (NZT).

Po zwycięstwach 50-0, 31-12 i 28-7 nad Polską, USA i Kanadą, Nowozelandczycy pokonali Japonię 29-7 w ćwierćfinale.

Woodman-Wickliffe i Tyla Nathan-Wong dośrodkowali, dając Nowej Zelandii prowadzenie 12:0 po pierwszej połowie, zanim Stacey Waaka również wszedł na szachownicę, a Risi Pouri-Lane strzelił dwa gole, po obu stronach pocieszenia Wakaba Hara dla Japonii.

W półfinale All Blacks Sevens zmierzą się także z gospodarzami, Francją.

W przedostatnim wydarzeniu w ich kalendarzu Men in Black zdobywają koronę serii w ten weekend po pokonaniu Kanady i Kenii 29-12 i 31-5 w grach grupowych w dniu otwarcia.

Podczas gdy w ostatnim meczu bilardowym z Urugwajem przestraszyli się i zwyciężyli tylko 14:12, ponownie podkręcili gorączkę w okresie nagłej śmierci i pokonali Irlandię 35:0.

Moses Leo wypuścił pierwszą bramkę, podczas gdy Akuila Rokolisoa również dośrodkował w pierwszej połowie, dając Nowej Zelandii wygodne prowadzenie 21-0 do przerwy, zanim Brady Rush i Scott Curry dodali kolejne piątki w drugiej zwrotce, aby wykończyć router.