Connect with us

Nauka

Betty Lou Serich 1933-2022 | Wiadomości, sport, praca

Published

on

Betty Lou Serich 1933-2022 |  Wiadomości, sport, praca

NOWE MIDDLEOWN – Betty Lou Serich, lat 88, zmarła we wtorek, 26 lipca 2022 r., w Windsor House w Masternick Memorial, w otoczeniu kochającej rodziny.

Betty urodziła się 20 grudnia 1933 roku w Youngstown jako córka zmarłego Harolda Deana Polena i Mable Marie Leach Polen.

Ukończyła Liceum Struthers w 1951. W 1953 Betty ukończyła Ohio University ze stopniem asystenta sekretarza i była członkiem bractwa Phi Mu.

Betty pracowała jako sekretarka Truscon Steel przez rok i Truscon Credit Union przez kilka lat. Betty mieszkała w Struthers do 1959 roku, z wyjątkiem jednego roku, kiedy mieszkała w Roswell w stanie Nowy Meksyk, kiedy jej mąż, Pete, służył w lotnictwie. Przeprowadziła się do New Middletown jesienią 1959 roku.

W sierpniu 1969 ukończyła z wyróżnieniem studia na Uniwersytecie Stanowym w Youngstown, uzyskując tytuł licencjata z pedagogiki. W sierpniu 1974 ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Stanowym w Youngstown.

Betty była oddaną nauczycielką w szkołach podstawowych w North Elementary, Union Elementary, Dobbins Elementary i McKinley Elementary, a później przez 40 lat była koordynatorem ds. czytania naprawczego w lokalnych szkołach w Polsce, przechodząc na emeryturę w 2007 roku. Betty pełniła funkcję przewodniczącej kampanii United Way okręgu szkolnego, otrzymała we wrześniu 2000 roku Nagrodę Fundacji Szkolnej za Doskonałość Edukacyjną i została Nauczycielem Roku PEA w 1998 roku.

Była członkiem Parkside Church, dawniej Struthers Presbyterian Church, gdzie służyła jako starsza, nauczycielka szkółki niedzielnej, asystentka przedszkola i pomagała przy lunchach Rotary Struthers.

Betty pozostawiła troje dzieci: Ronalda D. (Betty) Sericha z New Middletown, Scotta T. (Christine) Sericha z Leesburga w Wirginii i Lyndę K. (Scott) Baitę z Rochester w stanie NH; siedmioro wnucząt, Corinne Baita, Dalton Baita, Evie Serich, Jason (Dorothy) Reynolds, Christopher (Heather) Reynolds, Janice Baita i Angela Baita; 10 prawnuków: Ashley, Tyler, Taylor, Jack, Nicholas, Makayla, Madisyn, Macie, Elias i Ellana; i brat David (Kathy) Polen z Florydy.

READ  Naukowcy opracowują syntetyczny zarodek, bez komórki jajowej ani nasienia

Oprócz rodziców Betty została poprzedzona śmiercią swojego 55-letniego męża, Petera R. Sericha, którego poślubiła 19 grudnia 1953 r. i zmarł 5 kwietnia 2008 r.

Rodzina i przyjaciele mogą dzwonić od 17:00 do 20:00 we wtorek, 2 sierpnia 2022 r. w domu pogrzebowym Davidson-Becker, 11 Spring St. w Struthers i od południa do 12:45 w środę 3 sierpnia 2022 r. w Parkside Church, 110 Poland Ave. w Struthers.

W środę o godzinie 13:00 w kościele odbędzie się nabożeństwo pogrzebowe świętujące życie Betty z udziałem pastora Jamesa Berkebile. Pogrzeb odbędzie się w Forest Lawn Memorial Park w Boardman.

Rodzina Betty dziękuje sąsiadom za pomoc przez cały czas jej choroby.

Odwiedź stronę www.beckerobits.com, aby podzielić się wspomnieniami i kondolencjami online z rodziną Betty.

(uwaga specjalna)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *