Connect with us

Zabawa

Ben Stiller jedzie do Polski, aby spotkać się z rodzinami, które uciekły z Ukrainy

Published

on

Ben Stiller jedzie do Polski, aby spotkać się z rodzinami, które uciekły z Ukrainy

Bena Stillera dzieli się swoimi doświadczeniami po spotkaniu z ukraińskimi uchodźcami, którzy uciekli do Polski w obliczu trwającego kryzysu w Rosji Inwazja na Ukrainę.

Stiller po raz pierwszy przybył do Polski, gdzie spotkał się z Wysokim Komisarzem ONZ ds. Uchodźców, z planem nie tylko poznania tego, co dzieje się na Ukrainie, ale także opowiedzenia historii osób poszukujących uchodźców, które w poszukiwaniu bezpieczeństwa i ochrona.

„Właśnie przyjechałem do Polski z UNHCR, aby spotkać się z rodzinami, których życie zostało zniszczone przez wojnę i przemoc na Ukrainie. Miliony musiały opuścić swoje domy, ponad 90% z nich stanowiły kobiety i dzieci. „Jestem tu, aby się uczyć, opowiadać historie ilustrujące wpływ wojny na człowieka i wzmacniać wezwania do solidarności” – Stiller podpisał zdjęcie po przybyciu do Polski w sobotę.

Kontynuował, zachęcając innych do dzielenia się własnymi przesłaniami wsparcia dla narodu ukraińskiego: „Mam nadzieję, że pójdziecie za mną i podzielicie się swoimi własnymi przesłaniami wsparcia dla osób, które uciekły ze swoich domów na Ukrainie, oraz osób, które zostały zmuszone do uciec gdziekolwiek na świecie. Każdy ma prawo szukać bezpieczeństwa. Ktokolwiek, gdziekolwiek i kiedykolwiek.”

Stiller udostępnił także zdjęcie ze spotkania z niektórymi z tych rodzin, w tym wzruszające zdjęcie, na którym przytula dzieci w pobliżu granicy z Medyką w Polsce.

„W pobliżu granicy Medyki w Polsce miałem okazję spotkać rodziny, które uciekły przed wojną na Ukrainie, zostawiając swoich bliskich, nie wiedząc, kiedy będą mogli wrócić do domu – lub mieć dom, do którego będą mogli wrócić ”- napisał w niedzielę Stiller. „Zawsze jestem pod wrażeniem @refugees i ich zaangażowania we wspieranie ludzi w ich podróżach”.

Jako Ambasador Dobrej Woli UNHCR wyjazd Stillera ma miejsce w okresie poprzedzającym Światowy Dzień Uchodźcy obchodzony 20 czerwca. W swojej relacji na Instagramie Stiller poinformował swoich obserwujących o swoim oddelegowaniu do Polski i zachęcał ich do wysyłania pytań, aby dowiedzieć się, co dzieje się na miejscu po wielomiesięcznym konflikcie.

READ  Nominacje do Oscara 2021: dlaczego brakuje nominowanych do Latinx?
Instagram/benstiller

Wizyta Stillera dołącza do grona osobistości, które wyraźnie wyraziły swoje wsparcie dla narodu ukraińskiego Wkroczyły siły rosyjskie 22 lutego zniszczył kraj, pozbawiając życia niewinnych ludzi i zmuszając miliony ludzi do ucieczki ze swoich domów.

W zeszłym miesiącu U2 Bono a The Edge miał jednego bardzo wyjątkowy koncert na stacji metra w Kijowie, która służy jako schron przeciwbombowy. I w miesiącach od rozpoczęcia wojny Mila Kunis, Ashton KutcherJPrzyjaciel Lee Curtisa, Benedykta Cumberbatcha i wiele innych osób wykorzystało swoją platformę, aby pomóc w każdy możliwy sposób, w tym zbierając pieniądze i podnosząc świadomość, a nawet przyjmując rodziny, które musiały uciekać z kraju rozdartego wojną.

W kwietniu Doktor Strange Aktor opowiedział o swoich planach w tej sprawie.

„Uciekli z Ukrainy. Codziennie śledzę ich postępy.” Cumberbatch powiedział brytyjskiej agencji prasowej The Sky. „Niestety, obecnie są w trakcie leczenia. Powiedzieć więcej na ten temat byłoby naruszeniem ich prywatności, a zbyt wiele powiedzieć o tym, kiedy przybędą i jak sobie z tym poradzą, byłoby naruszeniem mojej prywatności.

Aby zobaczyć inne gwiazdy pokazujące swoje wsparcie dla Ukrainy, obejrzyj poniższy film.

POWIĄZANA ZAWARTOŚĆ

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *