Belinda Bencic przeżywa, Sloane Stephens umiera w Charleston

Źródło: Geoff Burke-USA DZIŚ Sport

Rozstawiona z 10 miejsc Belinda Bencic ze Szwajcarii odrobiła straty po secie, by pokonać Chińczyka Xiyu Wanga 4-6, 7-6(5), 6 w pierwszej rundzie Credit One Charleston Open w Charleston, SC we wtorek: 3

Bencic przegrał 3-0, 5-2 w dogrywce drugiego seta, po czym zlikwidował ostatnie pięć punktów, aby uniknąć porażki w prostym secie. Zaoszczędziła trzy z pięciu punktów przerwania i zdobyła 44 z 60 (73,3 procent) pierwszych punktów serwisowych na drodze do zwycięstwa w ciągu dwóch godzin i 26 minut.

Sloane Stephens pomylił się z podobnym wynikiem. Rozstawiony z 13. Amerykanin przegrał 6-3, 4-6, 6-0 z Qinwen Zheng z Chin. Stephens, mistrz Charleston z 2016 roku, zaoszczędził 10 z 16 punktów przełamania, ale nie był w stanie dorównać Zhengowi, który osiągnął 84,8 procentowy wskaźnik sukcesu pierwszego serwisu (28 z 33).

Polka Magda Linette i Amerykanka Coco Vandeweghe zwyciężyły w trzech setach w dwie godziny i 28 minut. Linette pokonała Amerykankę Katie Volynets 4-6 6-3 7-6 (4), a Vandeweghe pokonał Rosję Anastasię Gasanovą 6-3 4-6 6-3.

Dwa mecze zostały zawieszone, a sesja nocna odwołana z powodu niesprzyjającej pogody i możliwości wystąpienia tornada w rejonie Charleston. Ukrainka Katarina Zavatska pokonała trzecią rozstawioną Karolinę Pliskovą z Czech 7-5, 2-3 w meczu drugiej rundy, a 14 rozstawiona Ajla Tomljanovic z Australii prowadziła Sophie Chang z USA 7-5, 4:4 w pierwszym meczu okrągły pojedynek.

Copa Colsanitas

Camila Osorio z Kolumbii, czołowe rozstawienie, uniknęła gniewnej oferty, gdy Ylena In-Albon ze Szwajcarii zrezygnowała w trzecim secie meczu pierwszej rundy w Bogocie w Kolumbii. Osorio poprawił 7:6 (4), 2:6, 2:2 (tył).

Gdy Osorio cieszył się kolejnym dniem, czterech innych rozstawionych graczy przegrało. Czwarty rozstawiony z Węgier Panna Udvardy przegrał 7:5, 6:1 z Dayaną Yastremską z Ukrainy. Jastremska trafiła na pierwsze strony gazet w marcu, kiedy dotarła do finału w Lyonie we Francji, wkrótce po ucieczce z rosyjskiej inwazji na jej ojczyznę.

READ  Anna Jean Sveda Dean 1949-2023 | Wiadomości, sport, praca

Kolumbijska Julia Lizarazo zachwyciła kibiców gospodarzy zwycięstwem 4-6, 7-6(1), 6-2 nad szóstą rozstawioną Anną Karoliną Schmiedlovą ze Słowacji w dwie godziny i 43 minuty. Siódma rozstawiona Astra Sharma z Australii również przegrała w trzech setach, a Suzan Lamens z Holandii zwyciężyła 6-4, 1-6, 6-4.

Elina Avanesyan z Rosji pokonała ósme rozstawienie Harriet Dart z Wielkiej Brytanii 6-1, 6-2.