Nauka

Belgia i Niemcy błyszczą w Krefeld, a Polska błyszczy w Swansea: Europejska Federacja Hokeja

W drugim dniu mistrzostw Europy U18 kobiet w hokeju na lodzie Belgia kontynuowała zwycięski start, podczas gdy Niemcy rozpoczęły kampanię z sukcesem. W Swansea Maria Drozda zainspirowała Polskę pierwszego dnia.

Oto podsumowanie dzisiejszej akcji.

Mistrzostwa Europy U18 kobiet w hokeju na lodzie (Krefeld, Niemcy)

Basen A

Belgia 5 Irlandia 1

Belgia utrzymała swój doskonały rekord, wychodząc z wczesnego deficytu, pokonując Irlandię 5: 1. Rebecca Carthy w spektakularnym stylu dała młodszym zielonym prowadzenie, uderzając wysoko głową.

Mien Palfliet szybko wyrównała po rzucie rożnym, a Hélène Delva wysunęła skrzydło do przodu, gdy miała miejsce na prawej linii bazowej. Louise van Hecke dodała kolejne odbicie z rzutu rożnego, a piękne odbicie Lisla Denefa dało wynik 4-1. Louise Dewaet zakończyła zwycięstwo piękną bramką zespołową.

Belgia prowadzi w grupie z sześcioma punktami, podczas gdy Irlandia jeszcze się nie zarejestrowała.

Niemcy 4 Szkocja 0

Trzy gole w ciągu pięciu minut na koniec pierwszej połowy i na początku drugiej pozwoliły Niemcom otworzyć drogę do szybkiego zwycięstwa nad Szkocją.

Gol Leny Keller w 14. minucie, piękne dośrodkowanie z prawej strony i kolejne w 17. minucie otworzyły wynik. Następnie potężny drag-flick Julii Boehringer dał wynik 3-0 już po 19 minutach.

I tak pozostało do 11 minuty od momentu, gdy Friederike Seifert strzelił z rzutu rożnego i zakończył wygodne zwycięstwo 4:0.

W poniedziałek rozegrany zostanie tylko jeden mecz, w którym Niemcy ponownie zmierzą się z Francją. W przeciwnym razie grupa B zajmuje centralne miejsce, a Holandia zmierzy się z Anglią i Hiszpanią grając z Austrią.

EuroHockey U18 Women’s Championship II-B (Swansea, Walia)

Polska zapewniła trzyosobowej grupie złoty start, pokonując Walię pierwszego dnia w Swansea, a Maria Drozda powróciła.

Wysoki napastnik otworzył wynik w 15. minucie, a następnie podwoił prowadzenie w trzeciej kwarcie. Uderzenie Hanny Wochnej na dwie minuty przed końcem dopełniło zwycięstwa. Polska zmierzy się z Türkiye drugiego dnia.

READ  Twoje piątkowe rozpoczęcie: St. Louis CITY SC może zrujnować ci noc?