Connect with us

Nauka

BC Ferries ujawnia nazwę swojego najnowszego statku

Published

on

Czwarty prom w klasie Salish floty ma teraz nazwę i wkrótce będzie miał plan arcydzieła Costa Salish

W przyszłym roku będziesz mógł złapać stopa w Salish Heron.

Jest to nazwa wybrana przez BC Ferries dla swoich najnowszych statków klasy Salish, promu o długości 351 stóp, który zostanie oddany do użytku w 2022 roku między Zatoką Swartz na wyspie Vancouver a Wyspami Zatoki Perskiej na południe od Pender, Saturna, Mayne i Galiano.

Nazwa była jedną z sugestii, które wyłoniły się z publicznego konkursu nazewnictwa w 2015 r. Dla trzech wcześniej zbudowanych promów klasy Salish oraz „zarówno wrażeń z podróży na Zachodnim Wybrzeżu, jak i kultury Kolumbii Brytyjskiej” – powiedział we wtorek BC Ferries podczas demonstracji.

Podobnie jak jej bracia, Salish Orca, Salish Eagle i Salish Raven, Salish Heron będzie prezentować sztukę Coast Salish na zewnątrz i wewnątrz.

BC Ferries współpracuje z First Peoples Cultural Council, co ułatwi proces wyboru artysty z komitetem nagradzającym, w skład którego wejdą miejscowi artyści i przedstawiciele BC Ferries.

„Od pierwszej rundy zgłoszeń komisja wybierze kilku artystów, którzy zostaną wybrani i zatrudnieni, aby zaproponować konkretne koncepcje projektowe” – wyjaśnia BC Ferries w oświadczeniu dla mediów. „Z tych propozycji wybrane zostaną projekty artystów do ostatecznego udoskonalenia, zgodnie ze specyfikacjami BC Ferries dotyczącymi produkcji i zastosowania”.

„Ten projekt podnosi rangę artystów z Costa Salish w Kolumbii Brytyjskiej i dzieli piękno ich pracy z międzynarodową publicznością. Oferowanie miejsca dla rdzennych artystów jest pozytywnym krokiem w kierunku pojednania i wizualnego rozpoznania zamożnych kultur Pierwszych Ludów tych ludów wody ”, powiedziała Sarah Pocklington, menadżer programu artystycznego FPCC.

Salish Heron będzie napędzany skroplonym gazem ziemnym i pomieści 138 pojazdów oraz do 600 pasażerów i załogi. Kiedy wejdzie do służby, prom Mayne Queen z silnikiem Diesla zostanie wycofany.

READ  Kapryśny ilustracyjny tatuaż inspirowany zwierzętami i roślinami

W grudniu Salish Heron został zwodowany w Remontowa Shipbuilding w Gdańsku. W tym roku trwają testy morskie.

Całkowity budżet projektu, obejmujący finansowanie projektu i koszty zarządzania, wynosi około 92,3 mln USD.

Z plikami Carli Wilson / Times Colonist

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *