Connect with us

Sport

Bank ziemi, który pomoże Girardowi wyburzyć domy | Wiadomości, sport, praca

Published

on

GIRARD – Urzędnicy miejscy zostali poinformowani, że Trumbull County Land Bank pomoże miastu w finansowaniu rozbiórki budynków przy West Liberty Street.

Rada miejska zeszłej jesieni przyznała kontrakt o wartości 129 900 dolarów firmie Moderalli Excavating of Poland na zburzenie 15 i 25 W. Liberty St. Jednak praca ta została wstrzymana.

Urzędnicy miejscy próbowali nakłonić właścicieli budynku do naprawy 25 W. Liberty St. Dwa puste budynki znajdują się w południowo-zachodnim rogu skrzyżowania East Liberty Street i US Route 422.

Połączony okręg sanitarny hrabstwa Trumbull ogłosił, że nieruchomość nie nadaje się do zamieszkania i stanowi zagrożenie dla zdrowia. Burmistrz James Melfi powiedział, że wątpi, aby naprawy mogły uratować budynek, w którym mieścił się dawny sklep Ben Franklin. Powiedział, że jedna ze ścian opiera się o sąsiedni budynek przy 15 W. Liberty St.

Sprawa jest rozpatrywana w sądzie powszechnym hrabstwa Trumbull. Melfi powiedział, że otrzymał wiadomość, że choroba prawnika opóźniła proces sądowy.

Powiedział, że stan przekazał średnio 1 milion dolarów na hrabstwo w funduszach rozbiórkowych na rzecz banków ziemi.

Burmistrz powiedział, że rozmawiał z Shawnem Carvinem z Trumbull Land Bank i został poinformowany, że odpowiedzialność miasta za wyburzenie w wysokości 129 000 dolarów zostanie przejęta przez agencję.

Sprawa sądowa, powiedział dyrektor ds. prawnych Brian Kren, obejmuje zakończenie rozbiórki, zanim miasto będzie mogło przystąpić do nabycia nieruchomości.

Jesienią zeszłego roku, sędzia Pleas County Trumbull W. Wyatt McKay zatwierdził nakaz wstrzymania rozbiórki budynku przy 25 W. Liberty. Sędzia sądowy Jami Bishop spotkał się z Krenem oraz adwokatem budowlanym Danem i Robertem Penzami.

Penzom dano 90 dni na wykonanie niezbędnych napraw, tak aby konstrukcja spełniała normy miejskie i zdrowotne — i nie stawiała czoła kuli niszczenia.

READ  Faza Pucharowa Ligi Mistrzów Już w Lutym

Adwokat Penzów, Jeff Goodman, powiedział wcześniej, że jego klienci są optymistami, że mogą uratować nieruchomość.

Goodman powiedział wcześniej, że uważa, że ​​naprawy kosztują od 50 000 do 60 000 dolarów, aby dostosować budynek do standardów miejskich i kodeksu zdrowia.

Dzisiejsze najświeższe wiadomości i nie tylko w Twojej skrzynce odbiorczejContinue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *