Badosa oszałamia topową Sabalenkę, Sakkari pokonuje Świątka w finale WTA

11 listopada (Reuters) – Paula Badosa zaczęła powoli, aby pokonać białoruską czołową rozstawioną Arynę Sabalenka po tym, jak Maria Sakkari przejęła dominację od Igi Świątek w rundzie każdy z każdym finału WTA w Guadalajara w Meksyku w czwartek.

Badosa zaskoczyła światowego numer dwa Sabalenka 6-4, 6-0 po wygraniu ostatnich 10 meczów, podczas gdy Sakkari zapewnił sobie komfortowe zwycięstwo 6-2 6-4 nad polskim Świątkiem.

Badosa przegrała 2-4 w pierwszym secie, ale Hiszpan oparł się początkowej sile Sabalenki, aby wygrać pierwszego seta.

23-latka, która w zeszłym miesiącu zdobyła tytuł Indian Wells, zakończyła mecz z bajglem w drugim secie, świętując zwycięstwo w świetle swojego debiutu w WTA Finals.

Zapytana o to, jak wyzdrowiała po niepewnym początku, Badosa powiedziała: „Powiedziałam sobie: w porządku, teraz musisz być na jej poziomie, agresywna, ponieważ była bardzo agresywna… Powiedziałem: „Teraz musisz się zmienić, przestań czekać na jej panienkę i zrób to.

Wcześniej Grek Sakkari zrobił sobie wczesną przerwę, aby objąć prowadzenie 2:1 i zdobył pierwszego seta, gdy Świątek po drugim serwu posłał forhend w siatkę.

Świątek poprawił się w drugim secie, ale Sakkari wykorzystała swoją trzecią szansę na przerwę, by objąć prowadzenie 4-3, co wydawało się kluczowe, biorąc pod uwagę dominujący serwis Sakkari.

Grek zdobył 26 z 27 punktów w pierwszym serwisie i nigdy nie przegrał rywalizacji na fioletowym kwadracie w wysokim meksykańskim mieście.

Przed meczem Świątek wydawał się płakać, a po jej zwycięstwie Sakkari pocieszała ją uściskiem w sieci.

„Widziałem, że walczyła. Nie było miło patrzeć na to z drugiej strony siatki” – powiedziała Sakkari o swojej 20-letniej rywalce, która wygrała French Open w zeszłym roku.

„To bardzo, bardzo miła dziewczyna. Zawsze mamy świetne ćwiczenia i świetne rozmowy. To było coś naturalnego” – powiedziała o uścisku.

READ  Fitch Boys wygrywają; Polska, dziewczyny z McDonalda awansują | Wiadomości, sport, praca

Sakkari poprawił się do 3-0 ze Świątkiem, po tych wszystkich zwycięstwach w tym roku.

Potężny Sakkari przeżywa przełomowy rok po osiągnięciu półfinału French Open i US Open, aby zapewnić sobie wysoką karierę z szóstego miejsca na świecie.

Finał WTA dzieli graczy na dwie czteroosobowe grupy, które grają w systemie „każdy z każdym”, gdzie każdy z graczy gra po trzy gry.

Dwóch pierwszych w każdej grupie dociera do półfinału.

Finały WTA nie odbyły się w zeszłym roku z powodu pandemii COVID-19 i pierwotnie miały odbyć się w Shenzhen, zanim zostaną przełożone z powodu ograniczeń podróży związanych z pandemią w Chinach.

Reportaż Rory’ego Carrolla w Los Angeles i Manasi Pathak w Bengaluru, montaż Ed Osmond i Lincoln Feast.

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.