AZ została wyeliminowana z Europy po porażce w Polsce

AZ Alkmaar odpadło w czwartek z Ligi Konferencyjnej UEFA po porażce 2:0 z Legią Warszawa. Kapitan AZ Bruno Martins Indi został wyrzucony z boiska, aby zrekompensować niedolę.

AZ rozpoczął mecz z Danim de Witem w środku pola. W ubiegły weekend De Wit siedział na ławce rezerwowych w meczu przeciwko Almere City. Niespodziankę rozpoczął także Rome-Jayden Owusu-Oduro od bramki Alkmaarders. 19-latek zastąpił bramkarza Maty’ego Ryana, który na treningu doznał złamania kości policzkowej i nie zagra przez resztę roku.

Zespół Pascala Jansena wiedział, że musi wygrać, aby awansować w Europie. Warszawa, która potrzebowała jedynie remisu, pozwoliła Alkmaardowi na dominację w posiadaniu piłki. Tempo było jednak zbyt wolne, aby stwarzać okazje po stronie gości, a strzał z dystansu Jordy’ego Clasiego był jedynym zagrożeniem, jakie stworzyli w pierwszej połowie.

Schodzili także na przerwę ze stratą jednego gola, gdy polska drużyna objęła prowadzenie po dogrywce. Kapitan Josue pięknie dośrodkował w dalszy słupek lewego obrońcy Yuriego Ribeiro, który bez przeszkód skierował piłkę do bramki z bliskiej odległości.

Szanse AZ na awans były znacznie mniejsze w drugiej połowie, kiedy kapitan Bruno Martins Indi został wyrzucony z boiska za niebezpieczny wślizg na Josue.

Hiszpański pomocnik pozostał na boisku i zasłynął dzięki drugiej asyście w meczu. Po raz kolejny było to wspaniałe dośrodkowanie, które ułatwiło rezerwowemu Blazowi Kramerowi skierowanie piłki głową do bramki.

Przez cały mecz było widać, że młodemu zespołowi AZ brakuje jakości, aby narobić kłopotów obronie Legii. Przyszłość rysuje się w jasnych barwach dla klubu Alkmaar, ale narzekań na odejście nie będzie zbyt wiele.

Sytuacja nie będzie łatwiejsza dla Jansena, ponieważ w niedzielę podejmie lidera Eredivisie, PSV. AZ zajmuje trzecie miejsce w tabeli, dwa punkty za drugim Feyenoordem.