Connect with us

Świat

Australijski stan Wiktoria twierdzi, że następne 24 godziny będą miały kluczowe znaczenie dla wzrostu klastra COVID

Published

on

Kluczowy pracownik przechodzi obok znaku z napisem „Proszę. Proszę.” Pierwszego dnia pięciodniowej blokady w stanie Wiktoria w odpowiedzi na wybuch epidemii koronawirusa (COVID-19) w Melbourne w Australii 13 lutego 2021 r. w domu ”na końcu. REUTERS / Sandra Sanders

Australijski stan Wiktoria podał w środę, że nowa grupa przypadków COVID-19 wzrosła do 15 w ciągu trzech dni i że następne 24 godziny będą szczególnie krytyczne, ponieważ niektóre z zarażonych odwiedzały zatłoczone miejsca.

Jedna zarażona osoba znalazła się wśród 23 400 osób, które uczestniczyły w niedzielnym meczu Australian Football League, a urzędnicy nakazali tysiącom kibiców przetestowanie i izolację.

Wśród odwiedzanych miejsc były również puby, kawiarnie i supermarkety.

Pełniący obowiązki premiera stanu James Merlino powiedział, że nie wykluczy dalszych ograniczeń dla stolicy, Melbourne.

„Te przypadki są powiązane i to dobrze, ale jesteśmy bardzo zaniepokojeni liczbą i typami miejsc narażenia” – powiedział.

We wtorek maski były obowiązkowe w restauracjach, hotelach i innych wnętrzach w mieście liczącym pięć milionów ludzi do 4 czerwca, a liczba osób mogących uczestniczyć w zgromadzeniach była ograniczona.

Spośród 15 przypadków sześć zostało nowo zgłoszonych w środę. Władze zidentyfikowały 301 bliskich kontaktów zakażonych i ustaliły, że 80 miało dotychczas negatywne wyniki.

Klaster wywodzi się z indyjskiego wariantu wirusa znalezionego u podróżnika zza oceanu, który przeszedł kwarantannę, ale urzędnicy nie zorientowali się, w jaki sposób rozprzestrzenił się na szerszą społeczność.

Szybkie śledzenie kontaktów w Australii, lokalne wyłączenia i surowe zasady dystansowania społecznego pomogły utrzymać stosunkowo niską liczbę COVID-19 w porównaniu z innymi krajami rozwiniętymi. Od początku pandemii odnotowano nieco ponad 30 000 przypadków i 910 zgonów.

Fala przypadków COVID-19 uderzyła w Wiktorię pod koniec ubiegłego roku, powodując, że stan ten odpowiada za około 70% wszystkich przypadków i 90% wszystkich zgonów w Australii. Ta epidemia została opanowana dopiero po długiej i rygorystycznej blokadzie.

READ  Al-Sadr w Iraku wzywa do rozwiązania parlamentu, przedterminowych wyborów | protesty wiadomości

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.