Connect with us

Świat

Australia intensyfikuje działania na rzecz pomocy powodziowej, gdy Sydney przygotowuje się na ulewne deszcze

Published

on

Australia intensyfikuje działania na rzecz pomocy powodziowej, gdy Sydney przygotowuje się na ulewne deszcze

SYDNEY (Reuters) – Helikoptery wojskowe wyrzucały osieroconych ludzi z dachów w zalanych dzielnicach we wschodniej Australii, a we wtorek znaleziono dziesiątą ofiarę po dniach ulewnych deszczów, gdy okrutna pogoda powoli przesuwała się na południe w kierunku Sydney.

Liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 10 po tym, jak kobietę, która prawdopodobnie miała około 80 lat, znaleziono martwą w zalanej posiadłości, podała policja.

Wody powodziowe z potopu, które rozpoczęły się pod koniec ubiegłego tygodnia, zalały kilka miast i mostów w Queensland i Nowej Południowej Walii, przesuwając się na południe z ulewnymi deszczami i możliwymi gwałtownymi powodziami w Sydney.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

„Ten dość znaczący system pogodowy… zobaczymy, jak atakuje środkowe wybrzeże Sydney i już widzimy tego elementy” – powiedział premier Scott Morrison podczas briefingu dla mediów.

Biuro Meteorologii poinformowało, że Sydney, największe miasto Australii, w którym mieszka ponad 5 milionów ludzi, może otrzymać do 150 mm (6 cali) deszczu w ciągu sześciu godzin we wtorek po południu. Według oficjalnych danych średnie opady w Sydney w marcu wynoszą 138 mm.

Premier Nowej Południowej Walii Dominic Perrottet opisał ekstremalną pogodę jako „wyjątkowe wydarzenie tysiąclecia” i powiedział, że ratownicy przeprowadzili ponad 1000 akcji ratunkowych w całym stanie, otrzymując do tej pory 6000 wezwań o pomoc.

Setki ludzi wciąż tkwią w swoich domach w mieście Lismore w północnej Nowej Południowej Walii, borykają się z najgorszą w historii powodzią. Niektórzy podobno nocowali na dachach. Burmistrz Steve Krieg powiedział Channel Seven, że dziewięć osób wciąż zaginęło, a 400 akcji ratunkowych nie zostało jeszcze zrealizowanych.

Władze poinformowały, że około 50 osób zostało uratowanych po utknięciu na moście na noc, gdy gwałtownie podnosząca się woda zalała oba końce.

READ  Niemcy. Trzy perony stacji zostały zablokowane z powodu agresywnego psa

Drugi rok z rzędu lato na wschodnim wybrzeżu Australii zostało zdominowane przez klimat La Nina, zwykle związany z większymi opadami deszczu. Kontynuuj czytanie

Brisbane, trzecie co do wielkości miasto Australii, otrzymało około 80% rocznych opadów w ciągu ostatnich trzech dni, powiedziała we wtorek premier Queensland Annastacia Palaszczuk.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

Sprawozdawczość Renju Jose; Adaptacja autorstwa Richarda Pullina i Simona Camerona-Moore

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *