Connect with us

Sport

Austintown zdobywa tytuł: drużyna softballowa 10U przewyższa Polskę, zdobywa pierwszą koronę stanową od 1980 roku | Wiadomości, sport, praca

Published

on

Przesłane zdjęcie drużyny softballowej Austintown Little League 10U po zdobyciu pierwszego tytułu stanowego od 1980 roku. Członkami zespołu są Annabel Mikesell, Gianna Hoops, Mila Hamley, Ava Fisher, Bella Mattern, Gracie Faunda, Marissa Polder, Peyton Severn, Kyndra Lake, Julia Jourdan, Addison Weidenthal i Ava Panamarzuk.

Liga Austintown Little League 10U Softball byłaby tak blisko przejścia do historii w zeszłym roku.

Drużynie dzieliło zaledwie kilka zwycięstw od pierwszego od 1980 roku mistrzostw stanu w Austintown w Małej Lidze, ale ostatecznie w półfinale spadła do ostatecznego mistrza stanu Tallmadge.

– Byliśmy tam z (Tallmadge) w zeszłym roku, mieli kilka rzeczy na drodze i wygrali – powiedział trener Austintown 10U Matt Hamley.

Ta strata zapewniła jednak Austintown paliwo i motywację w tym roku i chociaż mogło to zająć rok dłużej niż się spodziewano, drużynie udało się przejść do historii – wygrywając w środę tytuł Ohio Little League 10U w softballu i pokonując Polskę. 14-2 w meczu ligowym.

„Wszystko zaczęło się w zeszłym roku – włożyliśmy dużo czasu i pracy, a mamy świetnych graczy w softball” – powiedział Hamley. „Zrobiliśmy bieg w zeszłym roku i nie wykonaliśmy zadania – w tym roku wróciliśmy z pełną siłą i gotowi do wykonania zadania. Są najlepszą drużyną w Ohio i mają ten tytuł, który zawsze pokażą wszystkim.

Wiele się zmieniło od ostatniego tytułu Austintown w 1980 roku.

W tamtych czasach Austintown utworzyło zespół Little League North i zespół Little League South. Według prezesa Austintown Little League, Buzza Palkovica, drużyna Austintown Little League South, która zdobyła tytuł, była trenowana przez Doris Gigee i obejmowała graczy takich jak Jodi Gigee Richardson i Anna Marie Nittoli.

– Minęło dużo czasu – powiedział Hamley. „Jestem bardzo dumny z dziewcząt i wspaniale, że mogły tam wyjść i przywieźć do domu pierwszy tytuł mistrza stanu w ciągu kilku dekad. To wspaniałe doświadczenie.”

READ  Staram się trzymać z dala od polityki, ale nie mogę. Osiągnęliśmy dno

Austintown rozpoczęło swój turniej od wygranej 15-0 nad Ashtabulą w sobotę, a następnie w poniedziałek odniosło zwycięstwo 5-4 nad Polską. Polska przeszła następnie przez drabinkę przegranych i zyskała szansę na ponowne zmierzenie się z Austintown w środowy wieczór.

W grze tytułowej Austintown dominowało od samego początku, zdobywając 10 przejazdów w pierwszych trzech rundach, z czego siedem w trzeciej rundzie. Austintown dodało cztery kolejne podbiegi w 5. inningu, aby zakończyć zwycięstwo.

Annabel Mikesell, Ava Fisher i Bella Mattern miały po dwa hity dla Austintown, jednocześnie łącząc siedem RBI.

„Annabel jest naszą zawodniczką, bardzo twardą zawodniczką – robi dla nas różne gry i jest na bazie” – powiedział Hamley. „(Mattern) miał dla nas kilka wielkich hitów w tym tygodniu, potem Ava Fisher miała wielki hit, aby zamknąć mecz w poniedziałek i myślę, że również miała zwycięską passę tego wieczoru”.

Mila Hamley, córka Matta, poprowadziła koło w Austintown, rzucając wszystkie pięć rund, rezygnując z dwóch podjazdów do trzech i trafiając 12. Mila i Gracie Faunda dodali po golu dla Austintown.

„(Milas) wykonał świetną robotę przez cały rok” – powiedział Matt. „Kiedy dziewczyny wprowadzają piłkę do gry (przeciwko im), gra nasza obrona. W tym sezonie również dobrze sobie radziła na talerzu, więc jest z niej bardzo dumna.

„Wszystkie dziewczyny przyczyniły się w ten czy inny sposób jako zawodniczki lub na boisku, więc naprawdę mamy szczęście, że mamy bardzo silną drużynę od góry do dołu”.

Będąc jedną z młodszych grup wiekowych, nie ma turnieju regionalnego, więc ten tytuł stanowy oznacza koniec sezonu Austintown. Ale to nie powstrzymało Matta przed patrzeniem w przyszłość na następny sezon, kiedy znaczna część zespołu awansuje do dywizji U12.

Widząc, że zespół 12U Boardmana zdobywa tytuł stanowy i wygrywa kilka meczów w regionalnym turnieju, odnowił motywację dla członków zespołu Austintown.

READ  Novak Djokovic zdobywa tytuł w Rzymie i nadal tworzy historię

„W zeszłym roku walczyliśmy z Boardmanem na naszym turnieju okręgowym i są bardzo silną drużyną” – powiedział Matt. „Mam nadzieję, że awansują do Little League World Series, ale to absolutnie nadaje ton i rozpala wśród nas ogień i mam nadzieję, że tym właśnie będziemy w przyszłym roku. Jestem pewien, że będziemy musieli się z nimi zmierzyć w przyszłym roku, a to przygotowuje nas do bardzo trudnej rywalizacji.

Dzisiejsze najświeższe wiadomości i nie tylko w Twojej skrzynce odbiorczejContinue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.