Auger-Aliassime przegrała z Hurkaczem w ćwierćfinale Halle Open

Kanadyjczyk Felix Auger-Aliassime odpadł po porażce 7:6 (2), 7:6 (4) z Polakiem Hubertem Hurkaczem w ćwierćfinale turnieju tenisowego Halle Open w piątek.

Auger-Aliassime, czwarty zawodnik z Montrealu, miał 21 asów do 6 dla Hurkacza i trafił 38 zwycięzców, o 16 więcej niż jego przeciwnik.

Jednak w meczu, w którym obaj zawodnicy spisywali się znakomicie na zagrywce – Auger-Aliassime nie miał break pointu, a Hurkacz obronił jedynego, z którym się zmierzył – Hurkacz wykorzystał swoje szanse w dogrywkach setowych.

Hurkacz przegrał w pierwszym dogrywce 2:1 i zdobył sześć punktów z rzędu, aby wygrać seta. Piąty Polak nie odpadł w drugim dogrywce, zmuszając Auger-Aliassime do czterech rzutów karnych.

ZEGAR | Auger-Aliassime wyeliminowany w Niemczech:

Auger-Aliassime odpadł w ćwierćfinale Halle Open

Czwarty rozstawiony Felix Auger-Aliassime z Montrealu przegrał z rozstawionym z numerem piątym Hubertem Hurkaczem z Polski 7-6 (2), 7-6 (4) w ćwierćfinale w Halle w Niemczech.

Hurkacz następnie spotyka się z Australijczykiem Nickiem Kyrgiosem, który w ćwierćfinale pokonał Hiszpana Pablo Carreno Bustę 6:4, 6:2.

Lider tabeli Daniil Miedwiediew był mocny na punkty i pokonał Roberto Bautista Aguta 6:2, 6:4.

Miedwiediew zmierzył się z dziewięcioma przerwami i uratował ich wszystkich, by awansować do półfinału z Niemcem Oscarem Otte.

„Trudno było mi wygrać” – powiedział. „Dzisiaj miałem swój plan, udało mi się go utrzymać. Zdecydowanie miałem więcej przewagi w kluczowych punktach, ponieważ miał więcej punktów przerwania niż ja”.

Miedwiediew w zeszłym tygodniu w 's-Hertogenbosch zajął drugie miejsce w swoim swingu. Jednak Miedwiediewowi zakazano gry na Wimbledonie, ponieważ zabronił graczom Rosji i jej sojusznika Białorusi podczas inwazji na Ukrainę.

Otte oddał hołd swojej publiczności po tym, jak przeżył zacięty mecz z Karen Khachanov 4-6 7-6(5) 6-4. Otte, który znalazł się w rankingu 51, będzie chciał osiągnąć swój pierwszy w karierze finał ATP w wieku 28 lat, ciesząc się stałym wzrostem z poza czołowej 150 rok temu.

READ  Losowanie grup eliminacyjnych mistrzostw świata 2022: wiemy, z kim zagrają Polacy