Connect with us

Sport

Auger-Aliassime przechodzi do 1/8 finału na Italian Open po zdegradowaniu ósmego rozstawionego Schwartzmana

Published

on

Kanadyjczyk Felix Auger-Aliassime przechodzi do trzeciej rundy Italian Open po wściekłym zwycięstwie we wtorek.

Auger-Aliassime z Montrealu pokonał Diego Schwartzmana z Argentyny na korcie ziemnym ATP Masters 1000 6: 1, 6: 3.

Kanadyjczyk, który zajmuje 21. miejsce na świecie, wykorzystał pięć z sześciu szans na przełamanie przeciwko Schwartzmanowi, półfinalistowi gry na glinie podczas French Open w zeszłym roku.

„Myślę, że miał problemy ze znalezieniem otworów na boisku. Skorzystałem z tego” – powiedział Auger-Aliassime.

„Kontynuowałem strzelanie bez wahania i trzymałem się swojego planu gry. Byłem w stanie dobrze radzić sobie poza małym załamaniem w chwili, gdy byłem złamany. Nie trafiłem w kilka prostych strzałów.”

ZEGAR | Auger-Aliassime wieje do zwycięstwa nad Schwartzmanem:

Wolny Felix Auger-Aliassime z Montrealu zdenerwował Diego Schwartzmana z Argentyny w drugiej rundzie Italian Open w Rzymie 6: 1, 6: 3. 2:33

Auger-Aliassime zdobył 76 procent punktów, kiedy dostał swój pierwszy serwis, o 28 punktów procentowych lepiej niż Schwartzman.

„Mogę być również zadowolony ze sposobu, w jaki służyłem” – powiedział Auger-Aliassime. „Poza grą było to bardzo kompletne.

– Tak, mam na myśli ogólnie dobre wyniki z mojej strony. Proste sety. Mogę mieć szczęście, że przed deszczem przebiję się i będę na trzecim okrążeniu.

Auger-Aliassime spotyka zwycięzcę meczu pomiędzy Belgiem Davidem Goffinem (nr 12) a argentyńskim kwalifikatorem Federico Delbonisem w 1/8 finału.

Wcześniej Denis Shapovalov (nr 13) z Richmond Hill w Ontario pokonał w pierwszej rundzie polskiego kwalifikatora Kamila Majchrzaka 6: 1, 6: 3.

ZEGAR | Shapovalov wykonuje szybką pracę z Polakiem Kamilem Majchrzakiem:

Denis Shapovalov z Richmond Hill w Ontario pokonał Polaka Kamila Majchrzaka w pierwszej rundzie Italian Open w Rzymie 6: 1, 6: 3. 2:32

READ  Wysokie wieże inspirują wyjątkową rywalizację | Wiadomości, sport, praca

Shapovalov uratował jedyny breakpoint, z którym się zmierzył.

Kanadyjczyk miał dużą przewagę na zagrywce.

Zdobył 81 procent punktów w swoim pierwszym serwisie, 40 procent przewyższając limit Majchrzaka.

W drugiej rundzie Shapovalov spotyka Włocha Stefano Travaglia z Włoch.

Nadal wątpi w udział w igrzyskach olimpijskich

Rafa Nadal wyraził wątpliwości co do swojego udziału w tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w kontekście pandemii COVID-19, mówiąc, że musi być elastyczny i nie może udzielić jasnej odpowiedzi, dopóki nie ustali harmonogramu na rok.

Japonia przedłużyła stan wyjątkowy w Tokio i trzech innych obszarach do końca maja, gdy kraj boryka się ze wzrostem liczby przypadków COVID-19, co rodzi nowe pytania, czy data 23 lipca została przesunięta na 23 sierpnia. Powinno się rozegrać 8 gier.

Nadal, który jako partner Marca Lopeza zdobył jedno złoto w Pekinie w 2008 roku, a osiem lat później dodał podwójny tytuł w Rio de Janeiro, powiedział, że nie sfinalizował jeszcze swoich planów podróży do Tokio.

„W normalnym świecie nigdy nie pomyślę o opuszczeniu igrzysk olimpijskich” – powiedział o Rome Masters. „Nie ma co do tego wątpliwości. Wszyscy wiedzą, jak ważne było dla mnie to, aby zawsze grać na igrzyskach olimpijskich.

„W tych okolicznościach nie wiem. … Muszę zorganizować swój harmonogram. W normalnym roku znam swój harmonogram prawie w 100 procentach od 1 stycznia do końca sezonu”.

Japońscy zawodnicy i zawodniczki – Kei Nishikori i Naomi Osaka – wyrazili obawy co do przebiegu igrzysk w czasie pandemii.

ZEGAR | Czy przypadki COVID-19 u sportowców powinny wpływać na protokoły olimpijskie?

Morgan Campbell, Meghan McPeak i Dave Zirin dyskutują, czy liczba przypadków Covid-19 wśród sportowców powinna zaostrzyć środki bezpieczeństwa w Tokio. 8:36

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *