Connect with us

technologia

Apple zgodził się zapłacić 9,75 miliona dolarów za rzekomą „wadę projektową” w Powerbeats 2.

Published

on

Jeśli jesteś mieszkańcem Stanów Zjednoczonych i kupiłeś parę bezprzewodowych słuchawek Powerbeats 2 przed 7 sierpnia, to jesteś we właściwym miejscu może wkrótce otrzymać wypłatę o rzekomo „wadliwym” urządzeniu, MacRumors Raporty. Apple ma zgodził się wypłacić 9,75 miliona dolarów, Po tym został oskarżony niesłusznie reklamować tak zwane „niechlujne” słuchawki jako „odporne na pot i wodę” oraz „zaprojektowane tak, aby trwały”. Jednak powodowie twierdzą, że te twierdzenia były fałszywe i że wkładki douszne przestaną obowiązywać po „minimalnym użyciu”.

Chociaż Apple zgodził się ustatkować, nie przyznał się, że zrobił coś złego. Z akt prawnych wynika, że ​​firma orzekła, że ​​fakturowanie jest tańsze niż koszt procesu. Chociaż pierwotny pozew twierdził, że słuchawki Apple 2016 Powerbeats 3 również były wadliwe, w ugodzie wspomniano tylko o Powerbeats 2, które zostały po raz pierwszy wydane w 2014 roku.

Jeśli chcesz złożyć reklamację, możesz to zrobić, wypełniając formularz na stronie internetowej Strona pozwu do 20 listopada. Kwota, jaką możesz uzyskać z pozwu, będzie zależała od wielu czynników, w tym od liczby osób, które wystąpią z roszczeniem w pozwie, od tego, czy dostarczysz dowód zakupu oraz czy istnieje potwierdzenie, że otrzymujesz gwarancję Naprawa lub wymiana słuchawek. Strona 5 z ten dokument bardziej szczegółowo opisuje, ile możesz otrzymać, do teoretycznej maksymalnej kwoty 189 USD za dowód zakupu.

Ostateczna rozprawa przewidziana jest na 15 stycznia w celu ustalenia zasadności ugody. Członkowie pozwu zbiorowego nie zostaną uniewinnieni, dopóki sąd nie wyda ostatecznej zgody na ugodę, a wszystkie środki prawne zostaną wyczerpane.

Aktualizacja 28 sierpnia, 7:55 ET: Zaktualizowano o dodatkowe szczegóły dotyczące kwot wypłat.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *