Connect with us

technologia

Apple mógł zrezygnować z wbudowanej redukcji szumów w iPhonie 13

Published

on

Funkcja ułatwień dostępu firmy Apple z redukcją szumów była podstawą poprzednich iPhone’ów, ale mogła zostać trwale usunięta z serii iPhone 13. 9to5Mac zadzwonił. Mówi się, że ta funkcja „zmniejsza hałas otoczenia podczas rozmów telefonicznych, gdy trzymasz słuchawkę przy uchu”, co może ułatwić słyszenie połączeń.

„Redukcja szumów telefonu nie jest dostępna w modelach iPhone’a 13, dlatego nie zobaczysz tej opcji w [the Accessibility] Ustawienia”, powiedział Wsparcie Apple 9to5MacCzytelnik. Gdy czytelnik poprosił o wyjaśnienie, zespół wsparcia potwierdził, że funkcja jest „nieobsługiwana”.

Pojawiły się pytania dotyczące redukcji hałasu Reddit oraz Strony wsparcia Apple Krótko po tym, jak telefon trafił do sprzedaży, czytelnicy zauważyli, że nie jest już dostępny na stronie Ułatwienia dostępu. Ta funkcja jest nadal dostępna w systemie iOS 15 we wcześniejszych modelach iPhone’a, ale nigdzie nie można jej znaleźć w iPhonie 13.

„Redukcja szumów” zwykle wykorzystuje mikrofon aparatu iPhone’a Wykryj i usuń hałas otoczenia wokół Ciebie, dzięki czemu możesz łatwiej słyszeć rozmówcę podczas rozmowy telefonicznej lub FaceTime — co może być cenne dla osób niedosłyszących. Problem pojawia się tylko wtedy, gdy używasz samej słuchawki, na przykład bez wkładek dousznych Apple AirPods z redukcją szumów. (Nie ma to wpływu na to, co słyszą inni; dlatego firma Apple wprowadziła to izolacja językowa Funkcja z iOS 15.)

Apple jeszcze oficjalnie nie potwierdził, że funkcja została trwale usunięta z urządzeń iPhone 13; Jak dotąd jedyne słowo na ten temat pochodziło pośrednio ze wsparcia Apple. Z tego powodu Engadget poprosił Apple o dalsze wyjaśnienia.

Wszystkie polecane przez Engadget produkty są wybierane przez naszą redakcję niezależnie od naszej macierzystej firmy. Niektóre z naszych historii zawierają linki afiliacyjne. Jeśli kupisz coś przez jeden z tych linków, możemy otrzymać prowizję partnerską.

READ  Nowy Kindle Paperwhite firmy Amazon ma większy ekran i dłuższą żywotność baterii
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *