Andy Murray odnotowuje 700. zwycięstwo w swojej karierze, Emma Raducanu pokonuje Caroline Garcia, by awansować Nowości

W pozostałych kobietach trzecia rozstawiona Iga Świątek z Polski i była numer jeden na świecie Simona Halep walczyły o trzy zwycięstwa w setach, aby awansować do trzeciej rundy.

Andy Murray świętuje po pokonaniu Taro Daniela z Japonii 1-6, 6-2, 6-4. AP

Były numer jeden na świecie Andy Murray i mistrzyni US Open, Emma Raducanu, pobili piłkę do Wielkiej Brytanii, odnosząc w piątek proste zwycięstwa na stadionie Court w Indian Wells.

Murray, trzykrotny mistrz Wielkiego Szlema, który obecnie zajmuje 88. miejsce na świecie i gra na zaproszenie z dziką kartą, zebrał się po ponurym pierwszym secie, który przebił japońskiego kwalifikatora Taro Daniela 1-6, 6 w pierwszej rundzie: 2 , 6-4 do pokonania prestiżowej imprezy WTA i ATP Masters.

Raducanu, rozstawiona na 11 miejscu, awansowała do trzeciej rundy kobiet, wygrywając 6-1, 3-6, 6-1 z Francuzką Caroline Garcia.

Murray odniósł swoje drugie zwycięstwo w trzech meczach z Danielem w tamtym roku, a także zdobył 700. zwycięstwo w meczu ATP w swojej karierze.

„Osiągnięcie tej liczby jest naprawdę dobrym osiągnięciem” – powiedział Murray, który jest jednym z zaledwie czterech aktywnych graczy, którzy osiągnęli ten kamień milowy, po Rogerze Federerze, Rafaelu Nadalu i Novaku Djokovicu.

„Nie było łatwo się tam dostać” – dodał, zauważając, że w 2016 roku miał na koncie 600 wygranych meczów, zanim jego wskaźnik wygranych został w dużej mierze powstrzymany przez kontuzje.

„Pięć i pół roku, żeby zdobyć ostatnią setkę, więc zajęło to trochę czasu” – powiedział.

Na początku nie wyglądało to na wyjątkowy dzień dla Murraya, który przegrał pierwszego seta w zaledwie 28 minut.

Nie mogąc zamienić dwóch wczesnych punktów przełamania, Murray ostatecznie przegrał cztery na zagrywce, zanim odbił się w trzecim secie, by przypieczętować zwycięstwo.

READ  Kaczyński, lider konserwatywnej partii rządzącej w Polsce, zostaje wicepremierem

„Taro zagrał naprawdę, bardzo dobrze w pierwszym secie” – powiedział Murray. „Oczywiście zacząłem grać lepiej na początku drugiego seta. Wstałem wcześnie i trochę się rozluźniłem.”

Murray objął prowadzenie 5-0 w drugim secie, aby zmusić do podjęcia decyzji, a następnie został złamany w meczu otwarcia.

Wyrównał seta na 3-3, a następnie obronił breakpoint w napiętej dziewiątej grze, po czym złamał Daniela swoim trzecim match pointem.

To była kolejna mała zemsta na 106. miejscu Japończyka, który zaskoczył Murraya w drugiej rundzie Australian Open, zanim Murray odwrócił stoliki w pierwszej rundzie w Doha.

Raducanu miała dobry start w meczu, którego nie spodziewała się, kiedy dwa tygodnie temu wycofała się z gry w Guadalajarze z powodu kontuzji biodra.

„To dla mnie trochę bonus” – powiedziała Raducanu, której podczas Australian Open przeszkadzał pęcherz i rozgrywała dopiero swój piąty mecz w 2022 roku.

Wystartowała gładko, otwierając prowadzenie 3:0 po drodze, by wbić pierwszego seta w 26 minut i przełamując Garcię w pierwszym meczu drugiego.

Ale były numer cztery na świecie Garcia odpowiedział, wygrywając pięć meczów z rzędu, aby wygrać seta, zanim Raducanu przegrupował się, by przejść do trzeciego.

„Gra niezwykle potężnie i szybko” – powiedział Raducanu. „Gdy tylko puściłem, natychmiast wspięła się na niego. Wiedziałem, że muszę wprowadzić pewne poprawki w trzecim secie.

„Naprawdę cieszę się, że udało mi się to wypracować w meczu”.

Świątek, Halep przed nami

Świat nr 4 Świątek, który jest najwyżej rozstawionym w pierwszej połowie remisu po późnych wycofaniach świata nr 4, ale przegrał tylko jeden mecz i triumfował w kolejnych dwóch setach 5:7, 6:0, 6:1.

READ  Zmniejszenie liczby przypadków COVID-19 w domach opieki w hrabstwie Mahoning | Wiadomości, sport, praca

„Myślę, że na początku byłem zbyt skupiony na warunkach. Trochę mnie rozpraszało to, co działo się z wiatrem” – powiedział Świątek, który w zeszłym miesiącu zdobył tytuł w Doha. „Cieszę się, że wróciłem, rozwiązałem swoje problemy i znalazłem swój rytm”.

Świątek, która prowadziła w pierwszym secie 3-1 i 4-2, zanim Kalinina przeszła przez sześć meczów, żeby zgarnąć seta, powiedziała, że ​​nie musi wiele zmieniać.

„Po prostu wiedziałam, że podjęłam trochę za duże ryzyko w pierwszym secie, ponieważ było bardzo wietrznie” – powiedziała.

Halep, który zdobył trofeum Indian Wells w 2015 roku, pokonał Ekaterinę Alexandrovą 6-2 4-6 6-2.

Przeczytaj wszystkie najnowsze wiadomości, trendy wiadomości, wiadomości krykieta, wiadomości z Bollywood, wiadomości z Indii i wiadomości o rozrywce tutaj. Śledź nas na Facebook, Świergot oraz Instagram.