Connect with us

Sport

Andrzej Gołota chce walczyć z Tysonem? „Nie ma problemu. Pies dba o moją sylwetkę”

Published

on

Tyson, który kiedyś rządził w wadze ciężkiej, skończył 54 lata w czerwcu. Roy Jones Jr., były as junior wagi ciężkiej, jest trzy lata młodszy.

Obejrzyj wideo
Tyson kontra Roy Jones Jr. ma sens? „Bawiła mnie sugestia, by nikogo nie zdejmować”

„Tyson wyglądał lepiej”

Jej walka w Los Angeles wzbudziła duże zainteresowanie. Obserwował ją m.in. Andrzej Gołota. Zapytany przez Sport.pl, jak mu się podobało borykać sięodpowiada: – walczyć? Nie było walki. To była wystawa, pokaz. Tempo nie było nawet najgorsze, jestem szczery. Ale nie było prawie żadnych ciosów. Bo to była wystawa, a nie walka – powtarza Gołota.

Za tę „wystawę” Tyson otrzymał 10 milionów dolarów, a Roy Jones Jr. 3 miliony dolarów. Gołota uważa, że ​​Tyson zarobił znacznie więcej niż Jones. – Tyson wyglądał lepiej. Jones był o 10 funtów lżejszy [220 do 210 w funtach, a w kilogramach 99,9 do 95,2 dla Tysona]i to Tyson poruszał się szybciej – nasza wcześniejsza analiza bokserska.

Mike Tyson chce kolejnej walki. Absolutny hit! Może być trylogia

„Musiałbym trenować przez dwa miesiące”

52-letni Gołota pyta, czy byłby gotów wrócić na ring jako Tyson i Jones Jr.
– Z kim?
– Na przykład, Tysonem.
– Mógłbym z nim walczyć. Poważnie. Żaden problem – śmieje się Gołota.

Mike Tyson i Roy Jones Jr.Burza po walce Mike’a Tysona! „Jakby dwóch wujków walczyło na grillu”

Gołota spotkał Tysona na ringu 20 października 2000 roku w Detroit. W przerwie między drugim a trzecim okrążeniem Polak odmówił kontynuowania walki i wrócił do szatni. Po drodze rozczarowani fani obrzucali go różnymi przedmiotami. Z czasem okazało się, że Tyson miał ślady marihuany w organizmie, więc walkę uznano za nierozegraną. Po tej walce Gołota zrobił sobie trzyletnią przerwę od boksu. Leczył między innymi złamane kości policzkowe i kontuzje.

READ  Pudełko. Knockout Boxing Night. Wraca w dobrym stylu. Maciej Sulęcki pokonał Sashę Yengoyana

– Mógłbym naprawdę walczyć z Tysonem. Nie ma problemu. Musiałbym trenować tylko dwa miesiące – mówi Gołota. – I nie wiem, czy mógłbym przejść takie szkolenie. Oto jest pytanie – śmieje się po chwili. „Ale jestem zdrowy” – dodaje poważnie.

Roy Jones Junior i Mike TysonMike Tyson zrobił to zgodnie z reklamą! Sędziowie nie mogli wybrać niczego innego

„Pies dba o moją sylwetkę”

W przeszłości Gołota czterokrotnie walczył o mistrzostwo świata w wadze ciężkiej. Przegrał z Lennoxem Lewisem (przez nokaut), Johnem Ruizem (kontrowersyjny wyrok na punkty) i Lamonem Brewsterem (przez nokaut) i był powiązany z Chrisem Byrdem. Ostatni pojedynek – demonstracyjny, nie strzelony – w karierze Gołoty odbył się z Danellem Nicholsonem w październiku 2014 roku.

– Zostaję w formie? W tej chwili mój pies troszczy się o nią bardziej niż ja. Utrzymuje mnie w formie, bo muszę z nim chodzić na dwie godziny dziennie – śmieje się Gołota.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *