Connect with us

technologia

Android Auto wygląda bardziej jak CarPlay w nowych wyciekających obrazach

Published

on

Wyciekło więcej zdjęć kolejnego poważnego przeprojektowania Androida Auto i wygląda na to, że Google zrobił kilka notatek z Apple CarPlay (poprzez Programista XDA). Jak widać na zdjęciach świat androida i Reddit użytkowników u/Region Szczur91, przeprojektowanie o kryptonimie „Coolwalk” może przynieść pewne praktyczne zmiany.

Nowy interfejs użytkownika może wyświetlać mapę obok innych paneli.
zdjęcie świat androida

Po pierwsze, przeprojektowanie eliminuje pasek stanu, który zawiera żywotność baterii telefonu, zasięg komórki i czas, a zamiast tego umieszcza go w prawym dolnym rogu ekranu. Po lewej stronie znajduje się przycisk ekranu głównego, który po długim naciśnięciu wydaje się otwierać wysuwane widżety. Podobnie jak CarPlay, nowy interfejs użytkownika pozwala wyświetlać mapę wraz z innymi mapami, zamiast po prostu wybierać aplikację, która przejmuje główny obszar kontroli i wyświetla mapę lub aplikację muzyczną, ale nie obie.

Dzięki przeprojektowanemu interfejsowi Android Auto możesz odrzucać połączenia za pomocą wiadomości tekstowych.
zdjęcie świat androida

świat androida podkreśla również potencjalną funkcję, która pozwoliłaby odrzucić połączenie przychodzące i odpowiedzieć wiadomością tekstową za naciśnięciem jednego przycisku. Nie jest jeszcze jasne, czy wiadomość zostanie ustawiona, czy możesz ją podyktować za pomocą Asystenta Google.

Zaktualizowany interfejs użytkownika może również umożliwiać przesyłanie telefonu na ekran samochodu, ale nadal istnieją pytania, do czego ma służyć. Jak zauważa użytkownik Reddit, funkcja przesyłania wydaje się nie działać w przypadku materiałów chronionych prawem autorskim z usług takich jak Netflix, chociaż oczywiście nie jest dobrym pomysłem tworzenie kopii lustrzanych filmów za pośrednictwem Android Auto podczas jazdy.

Najpierw pojawiły się wycieki zdjęć Coolwalk we wrześniu ubiegłego roku, ale ten najnowszy przeciek pokazuje bardziej dramatyczne zmiany od poprzedniego. Pokazuje również skupienie się na unikaniu rozpraszania uwagi, podobnie jak aktualizacja z zeszłego roku które zaczęły pozwalać użytkownikom wybierać pierwsze aplikacje, które zobaczą po podłączeniu telefonów. Nie ma jeszcze słowa, kiedy przeprojektowanie zostanie wdrożone.

READ  Google w końcu zabija dziesięcioletnią wersję Androida
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.