Connect with us

Zabawa

Analitycy, Telecom News, ET Telecom

Published

on

W przeszłości sprzęt telekomunikacyjny pochodził zwykle od kilku dużych firm, takich jak Nokia, Ericsson i Huawei Technologies Ltd, które dostarczały wszystko, od oprogramowania i obsługi sieci po sprzęt do wież radiowych i niestandardowe chipy w sprzęcie.

NOWE DELHI: Reliance Jio i Bharti Airtel muszą podnieść ceny w perspektywie średnioterminowej, aby wesprzeć inwestycje sieciowe i wdrożenie 5G. Jednak analitycy twierdzą, że jest mało prawdopodobne, aby podniosły taryfy, aby zrównoważyć inwestycje w wyższe częstotliwości w krótkim okresie. Dodali, że inicjatywa podniesienia taryf ma wyjść ze strony Vodafone Idea, ponieważ jest ona najbardziej potrzebna.

„Kierownictwo RIL raczej nie zareaguje na podwyżki taryf tylko dlatego, że wydało więcej na aukcje. Chociaż RIL jest zainteresowana zwiększeniem taryf w średnim okresie, uważamy, że skupienie się RIL w perspektywie krótkoterminowej mogłoby mieć na celu przyciągnięcie subskrybentów, zwłaszcza w sieci 2G. Uważamy, że zarówno RIL, jak i Bharti skoncentrują się w perspektywie krótkoterminowej na poprawie swojego udziału w rynku, ponieważ ich bilanse są silniejsze w porównaniu z VIL ”, powiedział BoFa Securities w środowym komunikacie.

Analitycy Axis Capital stwierdzili, że odpływ gotówki będzie bacznie obserwowany, biorąc pod uwagę wysokie zadłużenie operatorów zasiedziałych i trwające opóźnienia w podwyżkach taryf. „Może to budzić obawy co do luki w finansowaniu Vodafone Idea, ponieważ pozyskiwanie funduszy jest nadal opóźnione, zadłużenie jest wysokie, a agresja cenowa powraca w niektórych segmentach”.

Prezes RIL, Mukesh Ambani, powiedział w oświadczeniu, że zakup widma Jio pozwoli mu zwiększyć doświadczenie „kolejnych 300 milionów abonentów”, wskazując, że telekomunikacja będzie nadal rosła. Skoncentruje się na przedłużeniach abonentów ze względu na podwyżki taryf.

Notatka Credit Suisse mówi, że Jio ma skupić się na ożywieniu wzrostu liczby abonentów w perspektywie krótkoterminowej, ale będzie musiał zwiększyć ceny w perspektywie średnioterminowej, aby wesprzeć inwestycje sieciowe i nadchodzące wdrożenie 5G.

READ  Francja ponownie otwiera tarasy kawiarni i bistro po sześciomiesięcznym wyłączeniu firmy Covid

„Preferujemy Airtel jako nasz najlepszy wybór w branży, ponieważ możemy albo skorzystać z krótkoterminowego wzrostu cen, albo, jeśli wzrost ceny jest opóźniony, skorzystać z dalszego zwiększania udziału w rynku przez VIL” – stwierdzili analitycy Credit Suisse.

Jednak opóźnienie w podwyżce taryf będzie nadal ograniczać tworzenie wartości w Bharti Airtel pomimo ciężkiej egzekucji, powiedział Emkay w notatce.

„Nadal uważamy, że oczekuje się, że podwyżki stóp procentowych będą znaczące w okresie 21-23 roku obrotowego, co przełoży się na znaczący wzrost zysków RIL” – powiedział JP Morgan.

Goldman Sachs powiedział, że wyższy niż oczekiwano udział firm telekomunikacyjnych w aukcji 20 marca zwiększa prawdopodobieństwo podwyżki taryf, która zniweluje wzrost dźwigni. „Zauważamy jednak, że krótkoterminowa płynność dla firm telekomunikacyjnych (z wyjątkiem Vodafone Idea) pozostaje przyjemna”.

„Uważamy, że po zakończeniu aukcji częstotliwości inwestorzy skupią się teraz na bilansie Vodafone Idea i potencjalnym podwyższeniu kapitału, sygnałach podwyżki taryf, uruchomieniu smartfona Jio Google i aukcji częstotliwości 5G” – dodał. dodali analitycy z Goldman Sachs.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *