Connect with us

Świat

Amerykańskie bazy wojskowe przygotowują się na przyjęcie do 50 000 Afgańczyków

Published

on

Osiem amerykańskich baz wojskowych pracuje nad przyjęciem około 50 000 afgańskich uchodźców, powiedział w piątek szef Dowództwa Północnego USA, generał sił powietrznych Glen VanHerck.

Do tej pory w stanach wylądowało ponad 25 600 Afgańczyków, w tym mieszanka osób ubiegających się o specjalną wizę imigracyjną (SIV) i ubiegających się o azyl, powiedział VanHerck dziennikarzom Pentagonu za pośrednictwem wideo satelitarnego.

Ale ponieważ obecnie we wszystkich instalacjach można pomieścić tylko 36 000 osób, „pracujemy nad zwiększeniem pojemności do co najmniej 50 000” – powiedział.

Zaznaczył, że wojsko raczej nie będzie potrzebowało dodatkowych baz, aby pomieścić ludzi.

Afgańczycy w Fort Lee w stanie Wirginia otrzymują schronienie, żywność, opiekę medyczną i inne usługi w oczekiwaniu na rozpatrzenie lub przeniesienie wiz; Fort McCoy, Wisconsin; Fort Bliss, Teksas; Wspólna baza McGuire-Dix-Lakehurst, NJ; Baza Sił Powietrznych Holloman, Nowy Meksyk; Baza Korpusu Piechoty Morskiej Quantico, Wirginia; Fort Pickett, Wirginia; i Camp Atterbury, Indiana.

Fort McCoy jest domem dla większości ludzi, prawie 9000, podczas gdy Camp Atterbury ma najmniej, bo nieco ponad 60.

VanHerck powiedział, że większość osób ubiegających się o SIV zostanie wysłana do Fort Lee, gdzie przejdą ostatnie etapy uzyskania wizy i badania stanu zdrowia.

Inne bazy przyjmują głównie osoby ubiegające się o azyl w Afganistanie, które przed przesiedleniem potrzebują dalszych kontroli bezpieczeństwa.

Spośród Afgańczyków, którzy już przybyli do kraju, około 1000 wyprowadziło się z baz w celu relokacji, powiedział VanHerck.

Nie powiedział, ile czasu zajęło przetworzenie ewakuowanych osób ani jak długo Northcom spodziewał się przyjąć ludzi w bazach. VanHerck przyznał, że były problemy, ponieważ instalacje borykały się z językiem, kulturą, higieną i innymi problemami.

Aby rozwiązać te problemy, niektóre bazy tworzą „komórki burmistrza”, którymi zarządzają żołnierze i afgański kolega, aby komunikować to, czego wszyscy potrzebują. Liderzy działają podobnie jak burmistrzowie miast i odpowiadają za kilka akademików lub lokali mieszkalnych.

READ  USA: Szpital Illinois ogranicza szczepienia przeciwko Covid-19. Wystąpiły skutki uboczne - PCh24.pl

„Mamy różnice kulturowe i pracujemy nad edukacją zarówno Afgańczyków, jak i naszych ludzi o wyzwaniach, przed którymi stoimy z perspektywy kulturowej” – powiedział VanHerck.

Ponadto Northcom poprosił Pentagon o dodatkowych lingwistów, którzy mogliby porozmawiać z Afgańczykami.

„Buduję osiem małych miast. Będziemy mieli wyzwania, tak jak ty w różnych lokalizacjach w całym kraju ”- powiedział VanHerck.

Zauważył, że wszyscy Afgańczycy są poddawani testom na COVID-19, zarówno na międzynarodowym lotnisku Dulles pod Waszyngtonem, jak i po przybyciu do obiektu wojskowego.

W bazie, rodziny są trzymane razem podczas przetwarzania, podróżujący samotnie są rozdzieleni według płci.

W międzyczasie nieliczne dzieci bez opieki pozostają w ośrodku Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej w pobliżu Dulles, podczas gdy urzędnicy pracują nad połączeniem ich z rodzinami.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *