Connect with us

Świat

Amerykanka ginie w ataku słonia w Parku Narodowym Kafue w Zambii

Published

on

Amerykanka ginie w ataku słonia w Parku Narodowym Kafue w Zambii

Johannesburg – Wstrząsający film zarejestrowany telefonem komórkowym w weekend uchwycił atak słonia, w wyniku którego zginęła Amerykanka w Zambii. Klip nakręcony przez turystów w Parku Narodowym Kafue w Zambii rozpoczyna się w otwartym pojeździe safari podczas safari.

W oddali widać dużego słonia byka zbliżającego się do pojazdu. Na nagraniu nie widać pasażerów pojazdu, ale słychać, jak ktoś mówi: „O mój Boże”, zanim mężczyzna powie: „To szybko się zbliża”.

Pojazd zatrzymuje się, a następnie inny głos, prawdopodobnie strażnik łowny, próbuje werbalnie odeprzeć słonia, gdy duży gruboskóry przyczepia kły do ​​pojazdu i kilka razy go toczy.

członkowie rodziny potwierdzony że w ataku zginęła Gail Mattson, 79-letnia mieszkanka Minnesoty. W poście na Facebooku Rona Wells napisała, że ​​jej matka zginęła „w tragicznym wypadku podczas jej wymarzonej przygody”.

Mattson, emerytowana specjalistka ds. pożyczek, przebywała przez 11 dni na miesięcznych wakacjach za granicą – powiedziała WCCO jej rodzina, opisując ją jako „żądną przygód” i „kochaną przez wszystkich”.

Organizacja Wilderness Safari, która organizuje wycieczki po zambijskim parku, oświadczyła w oświadczeniu, że współpracuje z władzami krajowymi w celu zbadania zdarzenia i złożyła kondolencje rodzinie Mattsona.

Na zdjęciu zrobionym na drodze w Parku Narodowym Kafue w Zambii widać samca słonia.

Joanne Hedger/Getty


Wilderness powiedział, że pozostali turyści podróżujący z Mattsonem to także Amerykanie, z których czterech odniosło lekkie obrażenia w ataku.

„Nasi przewodnicy są doskonale wyszkoleni, ale niestety trasa została zablokowana ze względu na ukształtowanie terenu i roślinność” – stwierdziła firma, wyjaśniając, że strażnik „nie mógł wystarczająco szybko wyprowadzić pojazdu ze strefy zagrożenia”.

Po incydencie Mattson została ewakuowana do szpitala w Republice Południowej Afryki, ale zmarła w wyniku odniesionych obrażeń.

Park Narodowy Kafue to największy park narodowy w Zambii o powierzchni 8650 mil kwadratowych. Jest to popularny cel turystyczny, ponieważ jest domem dla pięciu kultowych dużych gatunków zwierząt Afryki Subsaharyjskiej: lwów, słoni, lampartów, nosorożców i bawołów.

READ  Ukraina musi decydować o własnej przyszłości – mówi prezydent Polski
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *