Connect with us

technologia

AMD Radeon rozpoczyna swoją przygodę z RX 6000 wcześnie dzięki Cooler Reveal

Published

on

To było zaledwie kilka dni temu, gdy AMD Radeon nieosłonięty że zapowiedzieli nadchodzące karty graficzne z serii Radeon RX 6000 28 października. Od członków społeczności otrzymali sporo krytyki w związku z ogłoszeniem, zamiast po prostu ogłosić produkt, ale wygląda na to, że wybrali go i postanowili odsunąć kurtynę od coolera z serii Radeon RX 6000!

Czy to Big Navi?

Czy to dobrze? Ta część dopiero się okaże, ale AMD Radeon zdecydowało, że dziś był dobry czas na porzucenie fajniejszego projektu dla nadchodzących kart z serii RX 6000 i jest to prawdopodobnie najlepiej wyglądający cooler (oprócz R9 295×2 moim zdaniem) AMD kiedykolwiek umieściło go na karcie referencyjnej. Trzech dużych fanów z odważnym R na każdym z nich, świecącym logo RADEON z boku, które wydaje się być ewolucją wyglądu Radeona VII. Na szczęście AMD poszło tym razem ze znacznie większymi fanami, co teoretycznie powinno być znacznie cichsze niż to, co słyszeliśmy z Radeonem VII.

ASRock DeskMini X300 z procesorem stacjonarnym AMD Ryzen 4000G Renoir na zdjęciu i przetestowany, potęga o niewielkich rozmiarach

Chłodnica karty graficznej AMD Radeon RX 6000 w Fortnite (zdjęcie: @boot_squence & @NateOrb)

Występują również problemy z zasilaniem, ponieważ wydaje się, że zdecydowali się na dwa 8-pinowe kable zasilające PCIe zamiast konstrukcji 6 + 8 z serii RX 5700. Wiemy, że architektura RDNA2 i Navi 2X ma wysoką wydajność na wat, ale wygląda też na to, że Radeon jest gotowy na zwiększenie wydajności i robi to przez cały czas. Chociaż całkowity zasięg i ogólny projekt bardzo przypominają karty NVIDIA RTX 20 Series Founders Edition. Dostępne są również cztery wyjścia wyświetlacza, w tym 1 HDMI, 2 DisplayPort i jedno złącze portu Virtual Link (typ C).

Nadal jest wiele do ujawnienia 28 października, ponieważ lodówka to tylko niewielka część historii. To, co jest poniżej, jest równie, jeśli nie ważniejsze. Ale na razie oto tweet Radeona:

Oto wszystko, co wiemy o procesorach graficznych Radeon RX Navi 6000 opartych na RDNA 2

Plik Karta graficzna Radeon RX Navi 2x z procesorem AMD RDNA 2 Rodzina jest również reklamowana za zakłócanie segmentu gier 4K, podobnie jak Ryzen zmienił cały krajobraz procesorów. To dość odważne twierdzenie samego AMD, ale przecieki i plotki sugerują, że może tak być w przypadku kart graficznych AMD Radeon RX nowej generacji.

READ  After Blue Movie Recenzja i podsumowanie filmu (2022)

Procesory AMD Zen 3 Powered Ryzen 4000 nowej generacji „ Vermeer ” Szczegółowe informacje: do 16 rdzeni / 32 wątków, 32 MB współdzielonej pamięci podręcznej L3 na CCD, 8 rdzeni na CCX

Firma AMD ogłosiła, że ​​jej procesory graficzne RDNA 2 zapewnią podobny skok wydajności w porównaniu z procesorami graficznymi RDNA pierwszej generacji, co Zen 2 w porównaniu z Zen 1. Pierwsze procesory graficzne RDNA zapewniły ogromny wzrost wydajności o 50% na wat w porównaniu z architekturą GCN oraz Procesory graficzne RDNA 2 Oczekuje się, że tak będzie również w przypadku RDNA 1, zwiększając wydajność na wat o dodatkowe 50%.

Zgodnie z mapą drogową udostępnioną przez AMD, procesory graficzne RDNA 2 miałyby mieć trzy główne funkcje, które będą częścią nowej architektury GPU. Pierwszym i najważniejszym jest zwiększenie mocy na wat, co można przypisać wielu przyczynom. AMD przejdzie z procesu 7nm TSMC na bardziej zaawansowany węzeł procesowy 7nm. Nowy węzeł procesowy sam zwiększa wydajność tranzystorów nowych procesorów graficznych, jednocześnie zmniejszając całkowity rozmiar, umożliwiając AMD osiągnięcie większej wydajności w znacznie mniejszej obudowie.

Kluczowe zmiany, które spowodowały wzrost wydajności na wat o 50%, obejmują przeprojektowaną mikroarchitekturę z poprawioną wydajnością na cykl (IPC), logiczną poprawę, która pomaga zmniejszyć złożoność projektu i wydajność przełączania oraz optymalizacje fizyczne jak z częstotliwością zegara.

AMD ogłosiło również, że procesory graficzne RDNA 2 będą oferować technologię Variable Rate Shading (VRS) i sprzętowo przyspieszane śledzenie promieni. AMD podąża za firmą NVIDIA, która już wdrożyła te technologie w swoich kartach graficznych GeForce RTX opartych na procesorach graficznych Turing. Wraz z nadchodzącą premierą nowych konsol Microsoft i Sony, AMD będzie pracować nad zapewnieniem programistom tych funkcji z własną platformą optymalizacji do integracji z tytułami nowej generacji.

AMD ujawniło również niedawno swoje działające procesory graficzne RDNA 2 Microsoft DXR 1.1 (DirectX 12 API Ultimate) Wewnętrzne demo, które wykorzystuje przyspieszane sprzętowo śledzenie promieni. Podejście AMD do ray tracingu polega na oferowaniu uproszczonego rozwoju i szybkiej adaptacji. Jest to z pewnością możliwe dzięki konsolom, na których skupia się większość twórców gier.

READ  Aktualizacja 13.2.0 systemu Nintendo Switch jest już dostępna, oto pełne informacje o aktualizacji

Dyrektor generalny AMD, Dr. Lisa Su, ma już określone Możemy spodziewać się, że w tym roku na rynek trafi nowa, wysokiej klasy rodzina Radeon RX z procesorami graficznymi RDNA 2 i rodzina aktualizacji 7nm RDNA. To samo zostało odnotowane podczas prezentacji, w której stwierdzono, że skład „Navi 2x” będzie skalował się od góry do dołu i, jak sama nazwa wskazuje, zapewni dwukrotnie większy wzrost wydajności w porównaniu z kartami graficznymi RX pierwszej generacji. Devinder Kumar, dyrektor finansowy AMD, zwrócił także uwagę na produkty Radeon RX oparte na procesorze graficznym RDNA 2 na platformę PC i stwierdził, że komputery PC będą pierwszymi, którzy posmakują nowej architektury w postaci następującej karty graficznej Big Navi (Halo) głównych procesorów graficznych.

„Navi 2 jest bardzo ekscytująca, lub co nasi fani nazywają Big Navi”.

„Big Navi to produkt Halo”

„Entuzjaści uwielbiają kupować to, co najlepsze, a my z pewnością staramy się dawać im to, co najlepsze”.

„Architektura RDNA 2 przechodzi przez cały stos”

„Będzie obejmował zarówno główne procesory graficzne, jak i entuzjastów, a następnie architektura zostanie zastosowana w konsolach do gier… a także w naszych zintegrowanych produktach APU.

„Pozwala nam to wykorzystać większy ekosystem, przyspieszyć rozwój ekscytujących funkcji, takich jak śledzenie promieni i nie tylko”.

przez CFO firmy AMD, Devindera Kumara

Niektóre z funkcji, których można oczekiwać od GPU RDNA Navi drugiej generacji to:

  • Zoptymalizowany węzeł procesowy 7 nm
  • Opcje kart graficznych do komputerów stacjonarnych dla entuzjastów
  • Obsługa ray tracingu na poziomie sprzętowym
  • Połączenie kart graficznych GDDR6
  • Bardziej energooszczędne niż układy GPU GPS pierwszej generacji

Jedna z głównych funkcji platformy Procesor graficzny Big Navi Radeon RX jest taki, że zakłóci segment gier 4K, podobnie jak Ryzen zakłócił cały segment procesorów. To odważne twierdzenia AMD, ale jeśli tak jest według plotek Jeśli jest coś do zrobienia, to te roszczenia mogą nie być tak daleko idące.

„Dzięki serii Radeon 5000 zasadniczo obsługujemy obecnie 90 procent wszystkich graczy na komputerach PC” – mówi Chandrasekhar. „I właśnie dlatego nie ma obecnie 4K, ponieważ zdecydowana większość z nich jest w 1440p i 1080p.

„Nie oznacza to, że GPU obsługujący 4K nie nadchodzi, tylko nadchodzi, ale tu i teraz chcemy skupić się na zdecydowanej większości graczy”.

„Podobnie jak Ryzen”, mówi, „wszyscy potrzebujemy dobrze prosperującego ekosystemu GPU Radeon. Czy więc idziemy na 4K i ingerujemy w 4K w podobny sposób? Możesz całkowicie na tym polegać. Ale to wszystko, co mogę teraz powiedzieć ”.

– PCGamesN

We własnej prezentacji AMD ponownie podkreśliło wydajność entuzjastów kart graficznych Radeon RX 'Navi 2X’ opartych na RDNA 2. Jednak konkurencja z drugiej strony nie zamyka oczu, gdy AMD wprowadza na rynek swoje wysokowydajne karty graficzne. Plik Procesory graficzne nowej generacji GeForce oparte na NVIDIA ewoluują w bestię w oparciu o to, co widzieliśmy do tej pory i będą dostępne dla konsumentów od 17 września.

READ  Dlaczego nic nie może być dla ciebie tak dobre

Druga połowa 2020 roku z pewnością byłaby interesującym okresem dla wszystkich entuzjastów sprzętu komputerowego i graczy z głównego nurtu PC, którzy nie mogą się doczekać aktualizacji swoich komputerów PC do najlepszego sprzętu.

Jak myślisz, jak szybkie będą karty graficzne AMU Big Navi (RDNA 2) Radeon RX z obsługą GPU?

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.