Close Menu
    Facebook X (Twitter) Instagram
    HUMANMAG
    • Dom
    • Nagłówki
    • Świat
    • Biznes
    • Nauka
    • Technika
    • Sport
    • Rozrywka
    HUMANMAG
    Home»Nauka»Ambasador RP będzie głównym mówcą podczas sympozjum Frank Church 2023
    Nauka

    Ambasador RP będzie głównym mówcą podczas sympozjum Frank Church 2023

    11 grudnia, 2022Brak komentarzy3 Mins Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Reddit WhatsApp Email
    Ambasador RP będzie głównym mówcą podczas sympozjum Frank Church 2023
    Share
    Facebook Twitter Pinterest Reddit WhatsApp Email

    POCATELLO, Idaho (KIFI) – Rada ds. Międzynarodowych (IAC) na Idaho State University ma przyjemność ogłosić, że głównym mówcą na 52. dorocznym sympozjum spraw międzynarodowych Frank Church będzie ambasador RP w Stanach Zjednoczonych, Marek Magierowski.

    Magierowski będzie przemawiał na Idaho State University 9 marca.

    „Ambasador Magierowski wniesie swoje unikalne doświadczenie jako dziennikarza i ambasadora, a także polskie spojrzenie na wydarzenia mające miejsce w Europie. Jako oficjalnego przedstawiciela Polski, wizyta Ambasadora wyraża jego pragnienie zwiększenia wzajemnego zrozumienia między mieszkańcami Stanów Zjednoczonych (szczególnie Idaho) i Polski” – powiedział prezes MRO Eric Morris. „Ambasadorowie są niezwykle zajęci, a nawet mają specjalne przywileje zgodnie z prawem amerykańskim jako dyplomaci. Wizyta eksperta dyplomacji na naszym sympozjum to prawdziwy zaszczyt”.

    Magierowski urodził się w 1971 roku. Ukończył filologię latynoską na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od ponad 20 lat pracuje jako reporter, redaktor i felietonista. Był m.in. zastępcą szefa biura ekonomicznego „Gazety Wyborczej”, szefem biura współpracy zagranicznej i działu biznesowego tygodnika „Newsweek Polska” oraz zastępcą redaktora naczelnego „Forum. Od 2006 do 2011 zastępca redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej”. Regularnie pisał felietony o polityce zagranicznej do tygodników „Uważam Rze” i „Do Rzeczy”.

    W październiku 2015 roku porzucił dziennikarstwo, by pracować w Kancelarii Prezydenta RP jako specjalista ds. dyplomacji publicznej, później został mianowany Szefem Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta. Od czerwca 2017 do maja 2018 pełnił funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Marek Magierowski pełnił funkcję Ambasadora Nadzwyczajnego i Pełnomocnego RP w Państwie Izrael od 25 czerwca 2018 roku do listopada 2021 roku.

    Tematem tegorocznego sympozjum jest Europa na rozdrożu: postęp czy regres? COIE zaprosiło uczestników, którzy przedstawią wielopłaszczyznowe podejście do zmian w europejskim przywództwie, kosztów ludzkich wojny rosyjsko-ukraińskiej, przemian energetycznych w nadchodzących latach oraz skutków dla rynku światowego.

    READ  West uważa, że ​​ma moralne prawo do ingerowania w sprawy domowe innych ludzi

    Inni delegaci na tegoroczne sympozjum to międzynarodowa mieszanka profesorów, badaczy, autorów i praktyków specjalizujących się w tematach związanych z naukami politycznymi, ekonomią, stosunkami międzynarodowymi i polityką, migracją międzynarodową, prawami człowieka, wywiadem i bezpieczeństwem, światowym handlem i towarami.

    Nazwane na cześć zmarłego senatora Franka Churcha, sympozjum rozrosło się na przestrzeni lat, dając uniwersytetowi i społeczności możliwość przedyskutowania problemów globalnych i poszerzenia ich perspektyw.

    Komisja Spraw Międzynarodowych jest organizacją prowadzoną przez studentów na Idaho State University. Studenci są zaangażowani we wszystkie aspekty planowania, organizacji i prowadzenia imprezy. COIE przygotowało formalne zaproszenie dla Ambasadora, zapraszając go do udziału w charakterze prelegenta.

    „Rada ds. Międzynarodowych daje mi możliwość interakcji z ekspertami do spraw międzynarodowych w sposób, który jest rzadkością poza Waszyngtonem lub Nowym Jorkiem” – powiedział Morris. „Żadna inna organizacja studencka na kampusie nie zbliża studentów do światowej sławy liderów akademickich i naukowców, takich jak ta. Doświadczenie w nawiązywaniu kontaktów i CV, które zdobyłem dzięki IAC, są nieocenione”.

    Strona internetowa Frank Church Symposium, https://www.isu.edu/frankchurchsymposium/, będzie regularnie aktualizowana w miarę ustalania harmonogramu. Skontaktuj się z IAC pod adresem [email protected]; doradca IAC Raphael Njoku pod adresem [email protected]; lub prezesa IAC, Erica Morrisa, pod adresem [email protected].

    Wydarzenie będzie miało charakter wirtualny i osobisty w dniach 9-10 marca 2023 r. Magierowski wygłosi przemówienie osobiście 9 marca.

    Joanna Bator

    Joanna Bator jest autorką publikującą na portalu humanmag.pl, gdzie zajmuje się tematami z zakresu aktualności, polityki, biznesu, technologii, sportu, rozrywki i stylu życia. Koncentruje się na jasnym i rzetelnym przekazywaniu informacji, śledzeniu bieżących wydarzeń oraz prezentowaniu historii i tematów istotnych dla czytelników w przystępny i zrozumiały sposób.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn WhatsApp Reddit Email
    Previous ArticlePolska odnajduje swój prawdziwy poziom na mundialu, pokonana przez najlepszych
    Next Article „Trójkąt smutku” zdobywa główne nagrody podczas Europejskich Nagród Filmowych 2022 | Aktualności

    Related Posts

    Wizyta szefa NASA w Polskiej Agencji Kosmicznej – POLSA

    30 lipca, 2024

    Polscy badacze badają, ile pestycydów spożywamy wraz z owocami

    30 lipca, 2024

    Pakistańsko-Polska Konferencja Naukowa „Stosunki Pakistan-Polska: wyzwania i szanse w zmieniającym się świecie” – Polska w Pakistanie

    30 lipca, 2024

    Polski naukowiec stawia sobie za cel walkę ze skażeniem Bałtyku

    29 lipca, 2024

    Rośnie liczba studentów zagranicznych w Polsce – wynika z nowego raportu

    29 lipca, 2024

    PPG przyznaje nagrody edukacyjne STEM uczniom szkół w Polsce

    29 lipca, 2024
    Add A Comment
    Leave A Reply Cancel Reply

    Navigate
    • Dom
    • Nagłówki
    • Świat
    • Biznes
    • Nauka
    • Technika
    • Sport
    • Rozrywka
    Pages
    • o nas
    • Formularz kontaktowy
    • DMCA
    • Polityka Redakcyjna
    • Polityka prywatności
    • o nas
    • Formularz kontaktowy
    • DMCA
    • Polityka Redakcyjna
    • Polityka prywatności
    © 2026 HumanMag. All rights reserved.

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.