Connect with us

Świat

Aleksiej Nawalny powinien pozostać w areszcie przed rozprawą w przyszłym miesiącu – orzekł rosyjski sąd

Published

on

Nawalny pojawił się za pośrednictwem łącza wideo na sądzie w mieście Chimki na przedmieściach Moskwy. Nadal przebywa w Areszcie Śledczym Matrosskaya Tishina w północno-wschodniej części stolicy.

Działaczowi opozycji nakazano wydawanie pieniędzy Zatrzymany na 30 dni podczas przesłuchania niespodzianki 18 stycznia.
Został aresztowany po swoim dzień wcześniej Przyjazd z NiemiecTam, gdzie przez pięć miesięcy wyleczył się z zatrucia Nowiczokiem, obwinił rząd rosyjski. Kreml wielokrotnie zaprzeczał zaangażowaniu.

Nawalny został w zeszłym miesiącu wpisany na listę osób poszukiwanych w kraju za złamanie warunkowego zwolnienia w związku z całoroczną sprawą oszustwa, którą odrzucił jako motywowany politycznie.

Federalna Służba Więzienna Rosji zwróciła się do sądu o zastąpienie wyroku w zawieszeniu karą więzienia. Jeśli wniosek zostanie przyjęty, Navalny prawdopodobnie zostanie pozbawiony wolności na 3,5 roku.

Według jego współpracowników rosyjskie organy ścigania przeprowadziły w środę przeszukanie moskiewskiego mieszkania Nawalnego i siedziby jego zespołu.

Do nalotów doszło, gdy sojusznicy Nawalnego wezwali do drugiej rundy nieautoryzowanych ogólnopolskich demonstracji, zaplanowanych na niedzielę, w celu zażądania zwolnienia działacza z aresztu.

READ  Aktualizacje na żywo: Rosja najeżdża Ukrainę
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.