Connect with us

Świat

Aleksiej Nawalny: Krytyczka matka Putina „poświęca godziny na zorganizowanie tajnego pogrzebu”

Published

on

Aleksiej Nawalny: Krytyczka matka Putina „poświęca godziny na zorganizowanie tajnego pogrzebu”

opis obrazu,

Aleksiej Nawalny, widziany tutaj na wiecu w 2020 r., był najostrzejszym krytykiem prezydenta Władimira Putina

Jak poinformowała rzeczniczka Nawalnego, matce Aleksieja Nawalnego nakazano zgodzić się na „tajny” pogrzeb krytyka Putina w ciągu trzech godzin.

W przeciwnym razie, powiedziano jej, zostanie pochowany w kolonii karnej za kołem podbiegunowym, gdzie zmarł tydzień temu.

Matka Nawalnego powiedziała, że ​​zmuszono ją do podpisania aktu zgonu stwierdzającego, że zmarł on z przyczyn naturalnych.

Jednak wdowa po Nawalnym, Julia, powiedziała, że ​​został on zabity na rozkaz prezydenta Rosji Władimira Putina.

Kreml odrzucił te zarzuty i nazwał reakcję Zachodu na śmierć „histeryczną”.

Pan Nawalny zmarł 16 lutego. Władze więzienne poinformowały, że zachorował po „spacerze”.

Zespół Nawalnego zaoferował funkcjonariuszom bezpieczeństwa 20 000 euro (22 000 dolarów; 17 000 funtów) w ramach nagrody i pomocy w opuszczeniu Rosji w zamian za informację o śmierci przywódcy rosyjskiej opozycji w więzieniu.

Rzeczniczka Nawalnego powiedziała, że ​​matka przywódcy opozycji Ludmiła odmówiła negocjacji z władzami, ponieważ „nie mają one uprawnień do decydowania o tym, jak i gdzie należy pochować jej syna”.

Domaga się przestrzegania prawa, zgodnie z którym śledczy mają obowiązek wydać ciało w ciągu dwóch dni od ustalenia przyczyny śmierci” – powiedziała Kira Yarmysh.

Te dwa dni kończą się w sobotę.

W czwartek prezydent USA Joe Biden spotkał się w San Francisco z wdową i córką Nawalnego.

„Prezydent wyraził swój podziw dla niezwykłej odwagi i dziedzictwa Aleksieja Nawalnego w walce z korupcją oraz na rzecz wolnej i demokratycznej Rosji” – oznajmił Biały Dom w oświadczeniu.

opis obrazu,

Prezydent USA Joe Biden powiedział, że „dziedzictwo odwagi Nawalnego przetrwa dzięki wdowie po nim Julii (z prawej) i córce Daszy”.

Dzień później Stany Zjednoczone ogłosiły ponad 500 nowych sankcji nałożonych na Rosję w związku z jej inwazją na Ukrainę i śmiercią Nawalnego.

Obejmują one środki skierowane przeciwko głównemu systemowi płatności kartami w Rosji, instytucjom finansowym i wojskowym oraz urzędnikom zaangażowanym w zatrzymanie Nawalnego.

UE ogłosiła także nowe sankcje na dostęp do technologii wojskowej.

Nawalny od lat jest najostrzejszym krytykiem rosyjskiego przywódcy.

Został przewieziony samolotem do Niemiec, gdzie wyzdrowiał, a następnie w styczniu 2021 r. wrócił do Rosji, gdzie został zatrzymany.

Próby upamiętnienia jego śmierci spotkały się z ostrą reakcją władz rosyjskich: prowizoryczne pomniki usunięto, a setki aresztowano.

podpis wideo,

Obejrzyj: chwile buntu Nawalnego jako najostrzejszego krytyka Putina

READ  Mężczyzna ucieka z australijskiej kwarantanny z prześcieradłem
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *