Zabawa

Aktualny mistrz Świątek awansuje do półfinału French Open

PARYŻ: Broniąca tytułu Iga Świątek zmierzy się z Brazylijką Beatriz Haddad Maia w półfinale French Open po tym, jak najlepsza rozstawiona pokonała Coco Gauff 6:4, 6:2 w rewanżu zeszłorocznego finału w środę.

Polka Iga Świątek gra bekhendowym bekhendem przeciwko Amerykance Coco Gauff podczas meczu ćwierćfinałowego gry pojedynczej kobiet w 11. dniu turnieju tenisowego Roland-Garros Open na korcie Philippe-Chatrier w Paryżu, 7 czerwca 2023 r. ZDJĘCIE AFP

Światowa nr 1 Świątek poprawiła swój rekord w Roland Garros do 26-2 pokonując Gauffa po raz siódmy w tylu pojedynkach.

22-latka z Polski celuje w swój trzeci tytuł French Open i stara się zostać pierwszą kobietą od czasu Justine Henin w 2007 roku, która z sukcesem obroni tytuł w Paryżu.

Po wymianie przełamań w grze czwartej i piątej, Świątek zadał zwycięski cios kolejnym przełamaniem, gdy Gauff utrzymał się w otwierającym meczu.

Amerykański nastolatek, który wygrał zaledwie cztery gry w finale w 2022 roku, stoczył znacznie bliższą walkę, ale stracił trzy szanse na przełamanie punktu na początku drugiego seta.

Jakość Świątek pokazała się wtedy, gdy wygrała cztery ostatnie mecze, stając się najmłodszą kobietą od czasów Martiny Hingis, która dotarła do trzech lub więcej półfinałów Rolanda Garrosa.

„Nie było łatwo, pierwszy set był bardzo zacięty. Coco naprawdę wykorzystała warunki, więc cieszę się, że mogłem nad tym popracować i wygrać ten mecz – powiedział Świątek, który nie przegrał jeszcze seta w turnieju.

READ  Ben Stiller jedzie do Polski, aby spotkać się z rodzinami, które uciekły z Ukrainy