Connect with us

Świat

Aktualizacje na żywo: Rosja najeżdża Ukrainę

Published

on

Aktualizacje na żywo: Rosja najeżdża Ukrainę

Niemcy zbudują dwa terminale skroplonego gazu ziemnego (LNG), powiedział w niedzielę kanclerz Olaf Scholz, zobowiązując się zrobić więcej w celu ochrony dostaw energii do Niemiec i zmniejszenia ich zależności od rosyjskiego gazu.

„Musimy zrobić więcej, aby zabezpieczyć dostawy energii dla naszego kraju”, powiedział Scholz, dodając, „a nie uzależniać się od niektórych dostawców energii”.

Niemcy są największym odbiorcą gazu w Rosji. CNN podało wcześniej, że Europa jest zależna od Rosji w około 35% swojego gazu ziemnego, a Niemcy w ponad 50%. W obliczu ryzyka przerwania dostaw po rosyjskim ataku na Ukrainę Niemcy wraz z innymi krajami europejskimi dążyły do ​​zwiększenia importu LNG.

wcześniej w tym tygodniu, Niemcy zaprzestały certyfikacji gazociąg Nord Stream 2, który mógłby dostarczać 55 mld m sześc. gazu rocznie.

Według kanclerz oba terminale LNG mogą również handlować zieloną energią wodną.

„Wydarzenia ostatnich kilku dni i tygodni pokazały nam, że zorientowana na przyszłość polityka energetyczna ma kluczowe znaczenie dla naszego klimatu i naszej gospodarki, ale także dla naszego bezpieczeństwa, i dlatego musimy dawać coraz większy impuls energii odnawialnej, tak bardzo lepiej – powiedział.

Scholz ogłosił również, że z powodu wysokich cen energii, które zostały podniesione przez „wojnę Putina”, rząd zatwierdził pakiet „złagodzenia płatności za energię dla emerytów” i „dotacji dla rodzin o niskich dochodach”.

READ  Zniszczony ważny rosyjski most kolejowy w Biełgorodzie w pobliżu granicy z Ukrainą | Ukraina
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *