Connect with us

Świat

Akcje Hongkongu wzrosły o około 3% po tym, jak miasto podobno rozważa złagodzenie reguły Covid

Published

on

Akcje Hongkongu wzrosły o około 3% po tym, jak miasto podobno rozważa złagodzenie reguły Covid

Chińska Narodowa Komisja Zdrowia publikuje wytyczne dotyczące leczenia Covid w domu

Poinformowały o tym władze chińskiej służby zdrowia Wytyczne dotyczące leczenia pacjentów z Covid w domu w czwartek, dzień po sformalizowaniu polityki dopuszczającej większość zakażonych pacjentów objętych kwarantanną domowąw ramach działań łagodzących w kraju.

Zawiadomienie na stronie internetowej Narodowej Komisji Zdrowia mówi, że pacjenci powinni izolować się w oddzielnym pomieszczeniu i samodzielnie wykonywać testy antygenowe, gdy tylko jest to możliwe.

Podczas gdy pacjenci z ostrymi objawami powinni udać się do szpitala, ogłoszenie zawierało instrukcje dla pacjentów z łagodniejszymi objawami, aby monitorowali swój stan zdrowia w domu i przyjmowali leki w razie potrzeby.

Komisja sporządziła listę leków na objawy Covid-19.

Władze ds. zdrowia mają zorganizować konferencję prasową o godzinie 15:00 czasu lokalnego.

– Abigail Ng, Evelyn Cheng

Hongkong rozważa zniesienie zasad dotyczących masek na zewnątrz: raport

Fitch przewiduje, że ceny nieruchomości w Australii i Chinach spadną w 2023 roku

Fitch Ratings spodziewa się, że ceny domów w Australii spadną znacznie o 7% do 10% w ciągu przyszłego roku, zgodnie z najnowszą prognozą raport.

Agencja przewiduje również, że ceny domów w Chinach spadną w przyszłym roku o 1% do 3%.

„Spodziewamy się dalszego spadku cen w 2023 r., zanim osiągną najniższy poziom, ale wyniki kredytów hipotecznych pogorszą się tylko nieznacznie w obliczu trudności gospodarczych” – powiedziała w raporcie Tracy Wan z Fitch Ratings.

Jednak ceny domów w Japonii mogą przełamać tendencję wzrostową o 2% do 4% w 2023 r., czytamy w raporcie. Oczekuje się, że ceny w Australii wzrosną w 2024 r.

– Jihye Lee

Gospodarka Japonii skurczyła się w trzecim kwartale mniej niż oczekiwano

Gospodarka Japonii odnotowała w trzecim kwartale roczny kwartalny spadek o 0,8%. zrewidowany produkt krajowy brutto Odczyt przebił oczekiwania w ankiecie Reutersa dotyczącej spadku o 1,1%.

READ  Aktualizacje na żywo: Rosja najeżdża Ukrainę

Pierwsze wstępne szacunki rządu, opublikowane w listopadzie, przewidywały spadek o 1,2%.

Naród zgłosił również deficyt w wysokości 64,1 mld jenów (469,3 mln USD) na nieskorygowanym rachunku bieżącym. dane rządowe pokazał. Odczyt znacznie odbiegał od szacunków nadwyżki 623,4 mld jenów w osobnym sondażu Reutersa.

– Jihye Lee

Nadwyżka handlowa Australii większa niż oczekiwano w październiku

Nadwyżka handlowa Australii wyniosła w październiku 12,2 miliarda dolarów australijskich (8,19 miliarda dolarów), nieco więcej niż oczekiwano. pokazały oficjalne dane.

Ekonomiści ankietowani przez Reuters prognozowali wydruk w wysokości 12,1 miliarda dolarów australijskich i spodziewali się dalszego spadku niż podawano – po tym, jak gospodarka odnotowała nadwyżkę handlową w wysokości 12,4 miliarda dolarów australijskich.

Eksport spadł o 0,9%, a import o 0,7%.

– Abigail Ng

Akcje zwykle zamykają się niżej

Akcje zakończyły się w środę głównie spadkami, a S&P 500 spadł o 0,19%, zamykając się na poziomie 3933,92.

Dow Jones Industrial Average zamknął się na poziomie 1,58 punktu wyżej, kończąc sesję na poziomie 33 597,92. Nasdaq Composite spadł o 0,51% do poziomu 10 958,55.

— Samanta Subin

CNBC Pro: Bank of America twierdzi, że te dwa globalne zapasy chipów mogą wzrosnąć o 75% w sprzedaży pojazdów elektrycznych

Według Bank of America niedobór półprzewodników podczas boomu sprzedaży pojazdów elektrycznych może pomóc zwiększyć zyski garstki producentów chipów.

Wall Street Bank przewidywał, że ceny akcji dwóch spółek z chipami mogą wzrosnąć o ponad 75% w związku z tym trendem.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

— Ganesh Rao

Oczekujące dane gospodarcze mogą rozpocząć rajd w przyszłym roku, mówi Slimmon Morgan Stanley

Nie zdziw się, jeśli dane ekonomiczne opublikowane w przyszłym tygodniu zaczną rajd do końca roku i prawdopodobnie do 2023 r., jak twierdzi Andrew Slimmon, starszy menedżer portfela w Morgan Stanley Investment Management.

READ  Republika Południowej Afryki znosi godzinę policyjną, gdy COVID-19 wyznacza szczyty czwartej fali

Kluczowy okres publikacji danych rozpoczyna się w piątek wraz z PPI, następnie CPI za listopad i prawdopodobna podwyżka stóp procentowych Rezerwy Federalnej w przyszłym tygodniu.

„Ostatnim razem, gdy się one ukazały, wszystkie zwyżkowały na giełdach, ponieważ mieliśmy lepsze dane o inflacji” – powiedział.

Podobnie jak wielu inwestorów, Slimmon przewiduje rychłe pogorszenie koniunktury, biorąc pod uwagę odwróconą krzywą dochodowości, ale nie przewiduje „dużego spadku zysków” lub pogorszenia koniunktury, które wiele osób przewiduje w pierwszym kwartale.

Wynika to częściowo z faktu, że wielu konsumentów oszczędzało więcej w ostatnich latach, biorąc pod uwagę bliskość niedawnej recesji.

„Przesłanie tego roku jest takie, że gospodarka wykazała się znacznie większą odpornością, niż wielu ludzi się spodziewa, i nie sądzę, żeby to był koniec przyszłego kwartału” – powiedział.

— Samanta Subin

CNBC Pro: Czy akcje Apple należy kupować czy unikać? Naprzeciw siebie stoi dwóch inwestorów

To był burzliwy rok dla firm technologicznych, ponieważ inwestorzy uciekają z akcji wzrostowych w obliczu rosnących stóp procentowych i innych przeciwności.

Jabłko trzymał się lepiej pośród technologicznej rzezi pomimo pewnych przeciwnych wiatrów.

Dwóch inwestorów stanęło przed CNBC”Znaki Uliczni Azja’ w środę, aby opowiadać się za i przeciw kupowaniu akcji.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

— Opalenizna pszeniczna

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *